Mosorny Groń otwiera sezon narciarski

PKL

23 grudnia rozpoczyna się sezon narciarski na Mosornym Groniu. Na miłośników tego sportu czeka profesjonalna trasa zjazdowa z homologacją FIS.

Narciarze i snowboardziści będą mogli korzystać z ponad 1400 metrowej trasy zjazdowej – oświetlonej, ratrakowanej i  sztucznie naśnieżanej. Trasa ma ponad 330 metrów przewyższenia i homologację FIS. Jest idealna do zjazdów slalomem. Obsługuje ją kolej linowa z czteroosobowymi krzesełkami.

„Mosorny Groń to jedna z piękniejszych gór Beskidu Żywieckiego.  Z jej szczytu rozpościera się niesamowity widok na Babią Górą, Beskid Makowski oraz Tatry. Wszystkich, którzy pragną wyrwać się ze świątecznego zgiełku, 23 grudnia między godziną 9.00 a 16.00 zapraszamy na stok” – mówi Łukasz Chmielowski z Polskich Kolei Linowych, które są operatorem kolei krzesełkowej. 

Wkrótce skipass na Mosorny Groń

W wigilię kolej będzie czynna w godz. 9.00 -15.00, a od 25 do 31 grudnia w godz. 9.00 – 19.00. Po Nowym Roku Polskie Koleje Linowe zapraszają na Mosorny Groń od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do 16:00, a w weekendy do 19:00. 

„Wkrótce ośrodek zostanie objęty programem PKLpass. Skipassy na Mosorny Groń narciarze i snowboardziści będą mogli zakupić nie tylko w kasach biletowych, ale również przez internet – korzystając ze sklepu internetowego www.pkl.pl” – dodaje Łukasz Chmielowski.

PKL uruchomiły także aplikację mobilną, dzięki której można sprawdzać ceny i promocje dotyczące ośrodków firmy oraz warunków narciarskich i pogodowych.