Monachium w czołówce lotnisk przesiadkowych na świecie

archium munich airport

Według Skytrax, firmy prowadzącej badania linii lotniczych z całego świata, która przyznała nagrody World Airport Award, Monachium jest jednym z najlepszych lotnisk przesiadkowych na świecie . Terminal 2, używany wyłącznie przez Lufthansę, Star Alliance i linie partnerskie, został uznany przez pasażerów za jeden z sześciu najlepszych w kategorii „World’s Best Airport for Transit Passengers”.

Wyjątkowa koncepcja architektoniczna terminalu sprawia, że pasażerowie przesiadają się
w bardzo krótkim czasie na rejs do jednego ze 130 miast w 45 krajach. Monachijskie lotnisko przesiadkowe Lufthansy znane jest również z punktualności. W pierwszym kwartale 2014 roku Monachium znalazło się na pierwszym miejscu pośród europejskich portów lotniczych według statystyk Stowarzyszenia Europejskich Przewoźników (AEA). Ponad 93 proc. rejsów Lufthansy wystartowało o czasie.

Pasażerowie Lufthansy ocenili Terminal 2 jako jeden z najlepszych terminali lotniczych na świecie (5 miejsce w rankingu światowym). Wielokrotnie przyznawali mu najwyższe noty w kategorii wygodnego podróżowania, komfortu i rozrywki (w tej kategorii monachijski port zajął drugie miejsce, po Singapurze). Klienci chwalą cichą przestrzeń oraz szeroką gamę oferty rozrywkowej, dostępnej dla pasażerów. Saloniki Lufthansy zajmują powierzchnię około 5 000 metrów kwadratowych i oferują dodatkowe udogodnienia. W dolnej części obiektu znajduje się również Salonik Biznesowy Lufthansy z bawarskim ogrodem piwnym oraz znakomity Terminal Pierwszej Klasy Lufthansy. Terminal 2 oferuje również 50 barów oraz restauracji. Monachium jest numerem dwa na świecie w kategorii „Best Airport for Dining”.

Już siódmy raz z rzędu lotnisko w Monachium zostało wybrane najlepszym portem europejskim. W rankingach globalnych Monachium zajęło świetne trzecie miejsce.