Mölltaler Gletscher gotowy na sezon narciarski

archiwum TMR

Austriacki ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher w Alpach, który na początku lata kupiła spółka Tatry Mountain Resorts, a.s., jest w pełni przygotowany do kolejnego sezonu zimowego. Jeden z ośmiu austriackich lodowców i jedyny w Karyntii ma przywitać pierwszych narciarzy w nowym sezonie już we wtorek.

Max Gottfried, dyrektor ośrodka, powiedział: „Warunki klimatyczne długo nie były dla nas łaskawe, ale w ostatnich dniach wreszcie mocno się ochłodziło, temperatury spadły w nocy nawet do dziesięciu stopni poniżej zera, więc mogliśmy rozpocząć naśnieżanie pełną parą. Zrobimy wszystko, by otworzyć najpopularniejszą trasę zjazdową już we wtorek. Rejestrujemy ogromne zainteresowanie ze strony związków narciarskich i klubów, więc będziemy się starali wyjść naprzeciw także ich potrzebom. Składowaliśmy też śnieg w dwóch magazynach, co przyśpiesza przygotowania i jak tylko będzie to możliwe, zaczniemy otwierać kolejne i kolejne trasy.

Czym innym jest analiza ośrodka przed zakupem, czym innym sprawdzenie jego działania na własnej skórze. Wykorzystując doświadczenie i nasze know-how z ośrodków, które prowadzimy, na sezon zimowy przygotowaliśmy się w taki sposób, by był jak najlepszy. Na tym celu skupiły się wszystkie działania, komunikacja z partnerami na szczeblu lokalnym i regionalnym. Teraz potrzebujemy już tylko tego, by dobra pogoda utrzymała się jak najdłużej.”

Atrakcyjną możliwość jazdy na nartach w ośrodku Mölltaler Gletscher właśnie uzyskał każdy posiadacz Sprytnej Sezonówki znanej z największego polskiego ośrodka narciarskiego Szczyrk. Do popularnego sezonowego skipassu wystarczy dopłacić 199 złotych, by zapewnić sobie cały sezon zjeżdżania nie tylko na lodowcu Mölltal, ale także w bliźniaczym ośrodku Ankogel.

Oba ośrodki narciarskie przygotowują także inne atrakcje dla członków programu lojalnościowego GOPASS, o których poinformują już wkrótce, także w mediach społecznościowych.