Mniej tras Ryanair z Modlina, więcej z Katowic i Poznania

Na cięciach w Modlinie zyskał Poznań i Katowice /fot. Archiwum Ryanair
Na cięciach w Modlinie zyskał Poznań i Katowice /fot. Archiwum Ryanair

Linia lotnicza Ryanair potwierdziła przeniesienie dwóch samolotów z bazy w Modlinie do Poznania i Katowic, gdzie ogłoszono dziś nowe rozkłady Lato’24.

Ryanair potwierdził dziś, 5 marca rekordową inwestycję tego lata w Polsce o wartości 4,2 mld dol. Linia przeniosła 2 samoloty z bazy w Modlinie do Poznania i Katowic, gdzie ogłoszono dziś nowe rozkłady Lato’24. Lotnisko Warszawa-Modlin pozostaje jedynym polskim lotniskiem, na którym Ryanair nie rośnie – w efekcie utraty dwóch samolotów. Pasażerów w Modlinie będzie o 20 proc. mniej w porównaniu z ubiegłym latem. To wynik skasowania 10 bezpośrednich połączeń z tego lotniska oraz ograniczenia lotów na innych 15 trasach.

,,Akcjonariusze Modlina muszą pilnie przyjrzeć się sytuacji – powiedział Jason McGuinness, Chief Commercial Director w Ryanair – To niezrozumiałe, że zespół zarządzający lotniskiem Warszawa Modlin nie został jeszcze pociągnięty do odpowiedzialności za swoje rażąco nieudolne zarządzanie”

Sześć nowych kierunków z Poznania

Jeden z samolotów z bazy Ryanair w Modlinie trafił do Poznania, gdzie dziś ogłoszono nowy rozkład lotów na najbliższy letni sezon.

,,Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy – mówi Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Lotniska Poznań Ławica – Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz szeroko są znane tegoroczne hity na Lato 2024″

Rozkład Ryanair w Poznaniu na lato obejmuje ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym sześć nowych kierunków: Kopenhaga, Dubrownik, Malaga, Palermo, Praga oraz Saloniki. Linia spodziewa się przewieźć ponad 1,4 mln pasażerów w sezonie, czyli o 57 proc. więcej niż rok wcześniej.

,,Nowy samolot zwiększa łączną flotę Ryanaira bazującą w Poznaniu do czterech – dodał Jason McGuinness, Chief Commercial Director w Ryanair – w tym jeden ,,Gamechanger” 8-200 : dostarczający 4 proc. więcej miejsc, ale z 16 proc. mniejszym wydalaniem CO2”

Pięć nowych kierunków z Katowic

Drugi samolot z Modlina Ryanair przeniósł do bazy w Katowicach, zwiększając całkowitą flotę tej linii lotniczej w Katowicach do trzech. W związku z tym na sezon Lato’24 został dziś ogłoszony nowy rozkład lotów z tego lotniska. Znajdzie się w nim ponad 160 lotów tygodniowo na 20 trasach, w tym 5 nowych kierunków na lato: do Alicante, Bari, na Maltę, do Rzymu Fiumicino i Zadaru.

„Rozwój bazy Ryanaira na katowickim lotnisku jest możliwy m.in. dzięki odpowiedniej przepustowości infrastruktury portu, a wiemy, że ma to duże znaczenie dla naszych partnerów. – dodał Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA – W 2028 roku oddamy do użytku nowy terminal pasażerski, co pozwoli utrzymać wysoki poziom przepustowości w Katowice Airport”.

Aby uczcić rekordowe rozkłady lotów na Lato’24 i nowe trasy z Poznania oraz Katowic, Ryanair uruchomił dziś trzydniową wyprzedaż biletów, z cenami zaczynającymi się od 129 PLN. Bilety w sprzedaży tylko na www.ryanair.com