Mniej niż pół procenta Polaków podróżuje luksusowo

materiały prasowe

Luksusowe podróże lotnicze to wciąż nisza na polskim rynku. Z danych internetowego biura podróży Tripsta.pl, który przeanalizował, jak często pasażerowie wybierają loty w klasie biznes, wynika, że tylko 0,47 proc. Polaków rezerwuje bilety lotnicze w klasie biznes lub pierwszej.

W Polsce przeciętna cena biletu w klasie ekonomicznej wynosi 1 065 zł, a w klasie biznes/pierwszej – 4 342 zł. Pod tym względem średnia światowa jest także nieco wyższa – odpowiednio 1 429 zł i 5 618 zł. Najpopularniejsi przewoźnicy oferujący loty w klasie biznes W związku z tym, że większość podróżnych wybiera klasę biznes zamiast ekonomicznej, tylko w przypadku lotów długodystansowych, wśród najpopularniejszych pięciu przewoźników znalazły się linie o rozbudowanej siatce połączeń.
Najczęściej wybierani przewoźnicy – loty klasą biznes/pierwszą
Polska: Lufthansa, Swiss, LOT, Aegean, Turkish Airlines
Świat: Turkish Airlines, British Airlines, Lufthansa, Iberia Airlines, Egyptair

Oto kilka spośród najbardziej wyszukanych ofert w ramach lotu pierwszą klasą:
Qatar Airways – siedzenia w klasie pierwszej można rozłożyć do pozycji leżącej, dzięki czemu łatwiej zasnąć. Wystrój kabiny – drewno i skóra. W cenie biletu zestaw akcesoriów Giorgio Armani, designerska piżama i kapcie.
Etihad Airways – „The Residence” to całkowicie prywatna trzypokojowa kabina z wydzieloną sypialnią, salonem i prywatną łazienką. W ofercie usługa osobistego kamerdynera na cały czas lotu.
Air France – w kabinie „La premiere” znajduje się prywatna garderoba i gruba przesuwana zasłona, która zapewni większą prywatność. Siedzenie z łatwością zmienia się w łóżko. Jest tam także rozkładane siedzisko dla gościa.
Emirates – tym, co zasadniczo wyróżnia podróż tymi liniami, jest bardzo wysoki standard oferowanych usług. Emirates to pierwszy przewoźnik, który w kabinach pierwszej klasy zainstalował drzwi przesuwne. W ofercie pokładowej znajdują się m.in. kabiny prysznicowe, prywatne toaletki, wanny z hydromasażem, telewizory z ekranem dotykowym i posiłki na żądanie.
Singapore Airlines – jedyna komercyjna linia lotnicza, która umożliwia przekształcenie dwóch sąsiednich kabin w łóżko dwuosobowe.