MK Business link chce otworzyć przyczółek w Dubaju, skąd będzie wspierać polskie firmy

Emiraty to w ostatnim czasie gorący kierunek turystyczny, Expo da nowy impuls dla biznesu. To właśnie będą chciały wykorzystać firmy takie, jak MK Business Link.

Dubaj jest i będzie w najbliższej przyszłości na ustach wszystkich związanych z turystyką, ale nie tylko. Expo da dużego “pozytywnego kopa” biznesowym możliwościom współpracy z regionem. Skorzystają na tym zapewne nie tylko Emiraty, ale też inne kraje sąsiedzkie. Vide Arabia Saudyjska, która planuje mocno się otworzyć.

Czy polskie firmy wykorzystają tą szansę, a relacje z Emiratami przerodzą się w długoterminowy i obopólnie korzystny biznes? To właśnie chce ułatwiać MK Business Link, który zamierza już wkrótce otworzyć własne biuro w Dubaju.

MK Business Link czyli jak przygotować się do biznesu z krajami Zatoki Perskiej

MK Business Link oferuje szereg produktów, które mają pomóc polskim firmom zaistnieć na zatokowym rynku. Poprzez proste szukanie pasujących kontrahentów, misje gospodarcze, uczestnictwo w targach, a nawet reprezentowanie klienta na miejscu.

MK Business Link jest też autoryzowanym przedstawicielem bardzo ciekawych targów odbywających się periodycznie w Dubaju. Warto wymienić te technologiczne GITEX, związane z produkcją rolną,  czy wreszcie te potencjalnie najbardziej interesujące turystycznych kontrahentów tj hotelowe czy ślubne.

Otwarcie biura w Dubaju da firmie nowe możliwości, z pewnością pomoże też długoterminowo wspierać firmy, które już nawiązały pierwszej relacje ,czy to uczestnicząc w targach, misjach a może po prostu odwiedzając Expo. Tak by upewnić się, iż zainicjowanych kontaktów nie zmarnować.

Współpraca z ELpartners w ramach dofinansowań np. programu Go to Brand

MK Business link oferuje także wsparcie w przypadku ubiegania się o dofinansowania na “zatokową ekspansje”. W tym obszarze wspiera się kompetencjami współpracującej  firmy ELpartners.

Elpartners specjalizuje się we wnioskach w ramach programów pomocowych – m.in. bardzo popularnym i czekającym właśnie na rozstrzygniecie Go to Brand. To zapewne z niego wiele polskich firm będzie chciało sfinansować swoje pierwsze biznesowe kroki w Dubaju.

Elpartners periodycznie pośredniczy w działaniach skierowanych stricte do branży turystycznej. Takim będzie np. program skierowany do małych i średnich firm turystycznych z województwa śląskiego. Można będzie więcej o nim posłuchać podczas webinaru organizowanego przez firmę 20 kwietnia.

Targi Hotel Show w Dubaju (a później w Arabii Saudyjskiej) z mocną polską reprezentacją

Już za moment, bo w maju będą za to miały miejsce targi Hotel Show. Szykuje się na nie mocna polska reprezentacja. Polski pawilon organizuje Krajowa Izba Gospodarcza, obecna będzie też Agencja Rozwoju Pomorza. Z pewnością polskie branże, m.in. meblarska ,mają sporo do zaoferowania światowej branży hotelowej.

Mimo, iż targi nie są stricte pro-turystyczną imprezą, to mogą przyciągać zainteresowanie firm współpracujących z branżą. Szukanie odbiorców poza granicami może być antidotum na brak popytu ze strony cierpiących lockdown polskich hotelarzy.

Podobne targi, na które też szykuje się reprezentacja polskich firm odbędą się  we wspomnianej już Arabii Saudyjskiej. Saudyjska edycja zaplanowana jest na wrzesień bieżącego roku. W związku z turystycznym otwarciem tego kraju, popyt na wszelkie usługi/towary rozwijające turystykę może być w najbliższym czasie bardzo znaczny w tym właśnie kraju.

Arabia Saudyjska otwiera biuro na Europę Centralną – Warszawa czy Praga ?

Targi Ślubne przełożone na 2022 – jest szansa dobrze się przygotować

Targi Ślubne, planowane pierwotnie we wcześniejszym terminie, odbędą się zapewne dopiero w 2022 roku. To będzie już zdecydowanie turystyczna impreza. Mimo, iż Polska nie jest raczej uznawana za ślubną destynacje, to z racji na generowany wolumen egzotycznych podróży staje się atrakcyjnym kupującym.

Tu także z pewnością jest miejsce, by polskie firmy powalczyły o klientów, m.in. tych kupujących dobra luksusowe na ekstrawaganckie ślubne prezenty.

Nie wykluczone, iż któryś z polskich regionów postara się zaistnieć jako ślubna destynacja. Rosnąca liczba bezpośrednich połączeń m.in. z Dubajem może ułatwiać takie starania. chociażby Krakowowi Małopolsce.

Long-stayowe oferty i praca zdalna z Emiratów zimą, to też mogą być ciekawe produkty

Nie wykluczone, iż już wkrótce MK Business Link zajmie się też promocją produktu, jakim może być czasowa praca zdalna z Dubaju czy Ras Al Khaimy. Z racji polskiego klimatu, gdzie śniegu doświadczamy nawet w kwietniu, może to być strzał w dziesiątkę. Emiraty mogą też być gotowe promować ten produkt.

Long-staywowe oferty hoteli są już na rynku, więc ten element układanki zdaje się być gotowy. Emiraty zapowiadały też podczas targów ITB w Berlinie promocje i rozszerzenie kategorii osób, które mogą ubiegać się o złotą wizę. Będzie to pewnie dotyczyło  także branży turystycznej. Złota wiza może ułatwić walkę o międzynarodowe talenty, które chciałyby osiedlić się w sprzyjającym rozwojowi kraju w tym przypadku np. w Dubaju.

Oferty long-stayowe dla “Nomadów” hitowym produktem egzotycznych destynacji?

Czekamy na wyniki działań opisanych powyżej, jeżeli dołączymy do tego efekt Expo to z pewnością możemy się spodziewać bardzo korzystnych konsekwencji dla obustronnych relacji turystycznych i biznesowych.

Prawie na pewno takimi będzie zwiększenie liczby połączeń lotniczych z poszczególnymi emiratami, a jak wiemy bezpośrednie loty w dobrej cenie są zawsze ważnym czynnikiem dla rozwoju relacji biznesowych ale także handlu i turystyki.

Linie lotnicze już dostrzegły potencjał tego kierunku dobre ceny w ostatnim czasie zaoferowały m.in. Qatar Airways, Turkish Airlines czy bardziej egzotyczne Belavia i Ukrainian International. Wejście na rynek LOTu z połączeniem do Dubaju, jeszcze bardziej zmobilizuje konkurencje do walki.