Mistrzostwa lotnisk we Wrocławiu
Dwa dni wyrównanej rywalizacji na Stadionie Wrocław wyłoniły Mistrza Polski Portów Lotniczych 2019 w Piłce Nożnej. Najlepszym zespołem turnieju okazał się Szczecin. Wrocław zdobył tytuł drużyny Fair Play.
23. edycja Mistrzostw Polski Portów Lotniczych już za nami. W tym roku po raz drugi w historii gospodarzem mistrzostw był Wrocław. W rywalizacji uczestniczyły reprezentacje 11 regionalnych portów lotniczych oraz drużyny Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i firmy WRO-LOT. Gorąca atmosfera na Stadionie Wrocław towarzyszyła zawodnikom i kibicom od pierwszego gwizdka sędziego. Ekipa wrocławska została wylosowana do grupy D, w której w piątek 7 czerwca (pierwszego dnia zawodów) zmierzyła się z Gdańskiem i reprezentacją PAŻP. Dzień później, 8 czerwca, rozegrano drugą fazę grupową oraz pucharową turnieju.
Tytuł Mistrza Polski Portów Lotniczych zdobyła reprezentacja lotniska ze Szczecina, która w finale pokonała zespół z Katowic. Na podium, na trzecim miejscu, stanęła drużyna z Krakowa.
Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław, powiedziała: „Wszyscy reprezentanci cały rok przygotowują się do tego turnieju, dlatego zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji . Piłkarze na co dzień pracują na lotnisku w bardzo różnych działach i służbach. W weekend spotkali się w jednym zespole i jak zwykle spisali się na medal.”
Zmagania na boisku poprzedziło oficjalne otwarcie mistrzostw. Po zakończeniu gier odbyła się ceremonia zamknięcia. Wręczono nagrody nie tylko najlepszym trzem drużynom turnieju, ale również najlepszemu piłkarzowi, bramkarzowi i królowi strzelców. Tytuł drużyny fair play przypadł reprezentacji Portu Lotniczego Wrocław.
W tym roku dodatkową atrakcją na Stadionie Wrocław był odbywający się tam Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.
To obecnie największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów polskich i zagranicznych.
Monika Półtorzycka-Jon dodała: „Za nami dwa niezwykłe dni, które pokazały, że obsługa lotniska to nie tylko praca i obowiązki, ale również koleżeństwo i wspólne zainteresowania. Turniej to wspaniała impreza integracyjna i wydarzenie promujące sport na największym obiekcie sportowym w naszym mieście. Z niecierpliwością czekamy na następne mistrzostwa. Reprezentacja wrocławskiego lotniska na pewno będzie gotowa.”
Organizatorem 23. edycji Mistrzostw Polski Portów Lotniczych był Port Lotniczy Wrocław. Sponsorami wydarzenia byli: Baltona, Aero4TE, Jako, ADB Safegate, Aebi Schmidt.
POWIĄZANE WPISY
31 maja 2023
Enter Air: wzrost przychodów w pierwszym kwartale o 46 proc.
Enter Air, polska linia lotnicza specjalizująca się w lotach czarterowych, odnotowała…
0 Komentarzy5 Minuty
30 maja 2023
Dariusz Kuś kończy kadencję na czele Portu Lotniczego Wrocław. „Namawiam do jednego: latajmy z Wrocławia”
Dariusz Kuś po 16 latach pełnienia funkcji prezesa Portu Lotniczego Wrocław kończy swoją…
0 Komentarzy2 Minuty
29 maja 2023
PLL LOT zwiększa liczbę rejsów na trasie Poznań-Warszawa
Linie Lotnicze LOT ogłosiły zwiększenie liczby rejsów na trasie Poznań-Warszawa,…
0 Komentarzy1 Minuty
29 maja 2023
Enter Air wzmacnia flotę przed sezonem letnim o nowego Boeinga 737 Max 8
Enter Air wprowadza trzeci z czterech nowych Boeingów 737 MAX 8 do swojej floty. Samolot…
0 Komentarzy3 Minuty
27 maja 2023
Penelope Cruz nową ambasadorką linii lotniczych Emirates
Linie lotnicze Emirates ogłosiły, że Penelope Cruz, aktorka i filantropka, będzie nową…
0 Komentarzy2 Minuty
25 maja 2023
Wyższe ceny biletów i silne ożywienie ruchu w Ryanair. Zysk w wysokości 1,43 mld euro
Ryanair odnotował zysk w ciągu ostatniego roku zysk w wysokości 1,43 mld euro, pomimo…
0 Komentarzy3 Minuty
24 maja 2023
Wizz Air z nową usługą transmisji danych eSIM. Pozwoli ona zaoszczędzić na opłatach roamingowych
Wizz Air wprowadza usługę transmisji danych eSIM dla klientów podróżujących za granicę,…
0 Komentarzy1 Minuty
23 maja 2023
Air Astana świętuje 21. urodziny. „W tym roku liczba naszych pasażerów wzrośnie do 8,5 mln”
Air Astana obchodzi swoje 21. urodziny i jednocześnie świętuje osiągnięcie rekordowego…
0 Komentarzy3 Minuty