Mistrzostwa lotnisk we Wrocławiu

archiwum lotniska we Wrocławiu

Dwa dni wyrównanej rywalizacji na Stadionie Wrocław wyłoniły Mistrza Polski Portów Lotniczych 2019 w Piłce Nożnej. Najlepszym zespołem turnieju okazał się Szczecin. Wrocław zdobył tytuł drużyny Fair Play.

23. edycja Mistrzostw Polski Portów Lotniczych już za nami. W tym roku po raz drugi w historii gospodarzem mistrzostw był Wrocław. W rywalizacji uczestniczyły reprezentacje 11 regionalnych portów lotniczych oraz drużyny Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i firmy WRO-LOT. Gorąca atmosfera na Stadionie Wrocław towarzyszyła zawodnikom i kibicom od pierwszego gwizdka sędziego. Ekipa wrocławska została wylosowana do grupy D, w której w piątek 7 czerwca (pierwszego dnia zawodów) zmierzyła się z Gdańskiem i reprezentacją PAŻP. Dzień później, 8 czerwca, rozegrano drugą fazę grupową oraz pucharową turnieju.

Tytuł Mistrza Polski Portów Lotniczych zdobyła reprezentacja lotniska ze Szczecina, która w finale pokonała zespół z Katowic. Na podium, na trzecim miejscu, stanęła drużyna z Krakowa.

Monika Półtorzycka-Jon, menager ds. marketingu i PR Portu Lotniczego Wrocław, powiedziała: „Wszyscy reprezentanci cały rok przygotowują się do tego turnieju, dlatego zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji . Piłkarze na co dzień pracują na lotnisku w bardzo różnych działach i służbach. W weekend spotkali się w jednym zespole i jak zwykle spisali się na medal.”

Zmagania na boisku poprzedziło oficjalne otwarcie mistrzostw. Po zakończeniu gier odbyła się ceremonia zamknięcia. Wręczono nagrody nie tylko najlepszym trzem drużynom turnieju, ale również najlepszemu piłkarzowi, bramkarzowi i królowi strzelców. Tytuł drużyny fair play przypadł reprezentacji Portu Lotniczego Wrocław.

W tym roku dodatkową atrakcją na Stadionie Wrocław był odbywający się tam Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

To obecnie największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów polskich i zagranicznych.

Monika Półtorzycka-Jon dodała: „Za nami dwa niezwykłe dni, które pokazały, że obsługa lotniska to nie tylko praca i obowiązki, ale również koleżeństwo i wspólne zainteresowania. Turniej to wspaniała impreza integracyjna i wydarzenie promujące sport na największym obiekcie sportowym w naszym mieście. Z niecierpliwością czekamy na następne mistrzostwa. Reprezentacja wrocławskiego lotniska na pewno będzie gotowa.”

Organizatorem 23. edycji Mistrzostw Polski Portów Lotniczych był Port Lotniczy Wrocław. Sponsorami wydarzenia byli: Baltona, Aero4TE, Jako, ADB Safegate, Aebi Schmidt.