Miniatur Wunderland w Hamburgu najpopularniejszym celem turystycznym w Niemczech

Miniatur Wunderland w Hamburgu - cel nr 1 turystów zagranicznych w Niemczech
Fragment Miniatur Wunderland w Hamburgu/fot. AG

13 000 osób z ponad 50 krajów odwiedzających portal internetowy Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) wzięło udział w najnowszej ankiecie TOP 100 celów turystycznych w Niemczech. Po raz trzeci 1. miejsce zajęła największa na świecie makieta modelarstwa kolejowego Miniatur Wunderland w Hamburgu.

Na 2 miejscu uczestnicy ankiety wybrali park rozrywki Europa-Park w Rust w Badenii, a na 3 miejscu zamek Neuschwanstein w Bawarii.

Petra Hedorfer, przewodnicząca zarządu DZT, powiedziała: “Ta popularna ankieta pozwala nam i naszym partnerom w niemieckiej branży turystycznej zyskać autentyczną opinię, które atrakcje turystyczne są szczególnie znane i poszukiwane. Miejsce wśród TOP 100 ugruntowało się jako znak jakości i jest wykorzystywane przez przedsiębiorstwa jako argument sprzedażowy w marketingu międzynarodowym.“

Od 2012 r. odwiedzający stronę internetową www.germany.travel mogą w polu tekstowym wpisywać zabytki, obiekty rekreacyjne i rozrywkowe, wydarzenia, miejsca kultury lub krajobrazy naturalne. DZT wykorzystuje te informacje do opracowania rankingu. Obecna ankieta ruszyła 14 listopada 2019 r. i trwała do 31 lipca 2020 r.

Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych miejsc uzupełniają:

4. Zabytkowe Drezno
5. Rothenburg ob der Tauber
6. Szlak Romantyczny
7. Berchtesgaden z Königssee
8. Światowe dziedzictwo UNESCO Katedra w Kolonii
9. Schwarzwald
10. Wyspa Rugia

Czołówka Top 100 roku 2020 w krótkim zarysie

1 miejsce: Od momentu otwarcia w 2001 r. Miniatur Wunderland w Hamburgu urosła do największej na świecie makiety modelarstwa kolejowego rozlokowanej na powierzchni 1500 metrów kwadratowych powierzchni. Do tej pory 19 milionów osób zwiedziło stale rozrastającą się miniaturową krainę położoną w hamburskiej dzielnicy Speicherstadt.

2 miejsce: Europa-Park w badeńskiej miejscowości Rust jest największym parkiem rozrywki w Niemczech, który odwiedza 5,8 mln osób. 18 stref tematycznych, ponad 100 różnorodnych atrakcji i pokazów oraz sześć hoteli tematycznych dostarczają niezapomnianych wrażeń. Najnowszą atrakcją od 2019 roku jest park wodny Rulantica.

Fragment EuropaParku/fot. AG

3 miejsce: Każdego roku około 1,5 miliona ludzi z całego świata ulega fascynacji i inspiracji podczas zwiedzania zamku Neuschwanstein. Idylliczny, bajkowy zamek króla Ludwika II jest odzwierciedleniem najbardziej fantastycznych wyobrażeń o romantycznych Niemczech.

Najpiękniejszy zamek w Niemczech/fot. AG

Wśród dalszych atrakcji, które znalazły się w pierwszej dziesiątce w 2020 r., są zabytkowe Drezno, Rothenburg ob der Tauber, Szlak Romantyczny, Berchtesgaden z jeziorem Königssee, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO katedra kolońska, Schwarzwald i wyspa Rugia.
Ranking stworzony na podstawie ankiety internetowej został opublikowany na osobnej mikrostronie. Oprócz szczegółowych informacji na temat TOP 100 użytkownicy strony mogą filtrować najpopularniejsze cele podróży w Niemczech według kategorii lub zlokalizować je na interaktywnej mapie. Obiekty należące do TOP 100 otrzymują drogą elektroniczną nagrody i materiały reklamowe, które mogą wykorzystać do własnych działań w Internecie i poza nim.