MGallery Hotel Collection otwiera pierwszy hotel w Splicie w Chorwacji

v wkracza do Chorwacji
fot. archiwum MGallery Hotel Collection

MGallery Hotel Collection otwiera swój pierwszy hotel w Chorwacji. Historyczny Hotel Fermai przyjmie pierwszych gości pod marką MGallery latem 2021 roku.

Historyczny Hotel Fermai zostanie otwarty w maju 2021 roku, a w lipcu 2021 r. dołączy do Kolekcji Hoteli MGallery. Będzie on oferował 35 luksusowych i nowoczesnych pokoi, z kawiarnią Fermai i tarasem w ogrodzie. Hotel dołączy do międzynarodowej kolekcji hoteli butikowych w wyniku umowy franczyzowej pomiędzy wiodącą na świecie grupą hotelarską Accor a Quatro Company.

Pierwszy należący do MGallery w Splicie hotel mieści się w wyjątkowym stuletnim budynku, który jest jednym z rzadkich przykładów architektury secesyjnej w tym mieście. Pochodzący z 1914 roku obiekt jest wybitnym dziełem chorwackiego architekta Petara Senjanovića, który przywiózł wiedeńską secesję do Splitu. Dzięki wyrafinowanemu miejskiemu charakterowi połączonemu z ciepłem stylu śródziemnomorskiego, pobyt w hotelu zapewnia wyjątkowe wrażenia w sercu dalmatyńskiego miasta.

Dilek Sezer, Dyrektor Accor ds. Rozwoju na Europę Południowo-Wschodnią, powiedział: „Chorwacja, a zwłaszcza Split, jest idealnym miejscem dla każdego, kto szuka wymarzonego miejsca na letni wypoczynek. Z przyjemnością wprowadzamy tę wyjątkową markę do Dalmacji. Każdy hotel MGallery zapewnia swoim gościom niezapomniane chwile i wyciszające rytuały dobrego samopoczucia. Historyczny Hotel FERMAI będzie oferował przybywającym do Splitu turystom z całego świata najbardziej autentyczne doświadczenie kultury śródziemnomorskiej.”

Historyczny budynek został poddany rekonstrukcji i renowacji z najwyższą dbałością o szczegóły i zachowanie tradycji lokalnej. Na szczególną uwagę zasługują zachowane do dziś w oryginalnym stanie secesyjne detale, takie jak kamienne schody z żelazną balustradą i drewnianą poręczą, majolikowe płytki podłogowe i ścienne o geometrycznych wzorach oraz prosta, geometryczna stolarka.

Wszystkie te elementy od samego początku emanują elegancją i luksusem. Klasyczne meble pięknie komponują się ze starannie dobranymi przedmiotami vintage i nowoczesnymi dekoracjami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego obiektu. Przytulność wnętrz dodatkowo podkreśla ekskluzywne oświetlenie dekoracyjne emitujące światło, które rzeźbi i dodatkowo podkreśla ciepłą i relaksującą atmosferę hotelu.

Davina Ljubičić Đirlić,Quatro Company, dodała: „Kupno ponad 100-letniego secesyjnego obiektu w centrum Splitu i jego adaptacja na pierwszorzędny historyczny Hotel FERMAI oznacza ekspansję naszej działalności i włączenie do niej segmentu hotelowego. Dołączając do sieci MGallery, która oferuje platformę pozwalającą w pełny sposób wykorzystać jego niepowtarzalność i niezapomniane wrażenia, które oferuje, a także przy pełnym wsparciu operacyjnym Accor, historyczny Hotel FERMAI stawia sobie za cel podniesienie standardów hotelowych w Splicie i Dalmacji.

Jako nowy hotel w historycznym budynku, łączący w sobie miejską atmosferę i nadmorską scenerię, nowoczesność i klasykę, luksus i zwyczajność, doskonale wpisuje się w kolekcję hoteli butikowych MGallery. To wspaniały hotel dla wszystkich miłośników designu, architektury i regionu Morza Śródziemnego. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Accor i dołączeniu do rodziny MGallery, historyczny Hotel FERMAI dostarczy naszym gościom niezapomnianych wrażeń.”

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center