Mercure Gdynia Centrum wprowadził bambusowe karty do pokoi

Karty bambusowe hotelu Mercure Gdynia Centrum
Karty bambusowe hotelu Mercure Gdynia Centrum/fot. archiwum Accor

Hotel Mercure Gdynia Centrum zastąpił plastikowe karty do pokoi bambusowymi. Nowe karty zostały wykonane ze specjalnej odmiany bambusa. Poza elementami, których nie można na obecnym etapie technologii wykluczyć – czyli chip – są one całkowicie biodegradowalne.

Rozwiązanie jest częścią proekologicznej strategii marki Mercure, realizującej zasady odpowiedzialnego hotelarstwa.
Przy produkcji kart zrezygnowano także z zastosowania lakieru na powierzchni, uwypuklając naturalną strukturę i zapach drewna.

Michał Woźnicki, Room Division Menager w Mercure Gdynia Centrum, powiedział: “Nasz hotel wdraża działania przyjazne dla środowiska w ramach projektu Planet 21 Grupy Accor. Są to zarówno globalne rozwiązania, jak i drobne szczegóły – każdy z nich jest równie ważny i może motywować naszych gości do zmian w swoim otoczeniu. Karta do pokoju pozornie może być niezauważalnym akcentem, jednak budowanie zainteresowania gości naszą marką już od samych podstaw jest dla nas niezwykle istotne. Sprawia, że poprzez wizytę u nas, partycypują w przemianie i wraz z nami jej dokonują.”.

Inicjatywa nawiązuje również do zobowiązań Grupy, zgodnie z którymi przed końcem 2022 roku, Accor wyeliminuje wszystkie plastikowe produkty jednorazowego użytku w ponad 5 000 hotelach w 110 krajach na całym świecie.