Media Expert i eSky łączą siły. Rusza nowa platforma do rezerwacji wyjazdów
fot. materiały prasowe
Media Expert i eSky łączą siły, uruchamiając wspólną platformę podroze.mediaexpert.pl. Znana na rynku elektroniki sieć wchodzi tym samym w obszar sprzedaży wyjazdów online, rozszerzając swoją dotychczasową działalność. Z kolei eSky zyskuje nowy kanał dystrybucji oraz dostęp do milionów klientów w całym kraju.
Media Expert należy do jednych z największych firm e-commerce w Polsce, która łączy sprzedaż internetową z siecią sklepów stacjonarnych. Spółka oferuje przede wszystkim sprzęt elektroniczny i AGD, ale jej strategia zakłada także rozwinięcie kolejnych obszarów działalności, w tym m.in. podróży.
Nowa platforma działa w modelu white label, co oznacza, że cały proces wyszukiwania i rezerwacji odbywa się w Media Expert. Użytkownicy mogą kupować wakacyjne pakiety bez przechodzenia do zewnętrznych serwisów, zachowując spójny proces zakupowy od wyszukiwania po finalizację rezerwacji.
„Dzięki naszej technologii i doświadczeniu partnerzy mogą w krótkim czasie wejść na rynek turystyczny pod własną marką, bez konieczności budowania kompetencji, infrastruktury czy relacji z dostawcami. Widzimy ogromny potencjał w łączeniu dużych ekosystemów konsumenckich z ofertą podróżniczą” – mówi Hubert Choroszewski, Media & Partnership Director w eSky.pl.
„Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy model, w którym stajemy się nie tylko sprzedawcą podróży, ale również dostawcą technologii i infrastruktury dla partnerów. Widzimy, że przyszłość rynku travel będzie opierała się na integracji usług turystycznych z największymi ekosystemami konsumenckimi. Współpraca z Media Expert precyzyjnie wpisuje się w ten trend. Łączymy jedną z najmocniejszych marek e-commerce w Polsce z technologią, ofertą i doświadczeniem eSky, tworząc nowy kanał dystrybucji. To ważny krok w realizacji naszej strategii budowy europejskiego lidera traveltech” – mówi Jakub Bajorski, Chief Product Officer w eSky Group.
Coraz więcej sieci sprzedażowych rozszerza swoją działalność, odpowiadając na oczekiwania klientów dotyczące usług dostępnych w jednym miejscu. Warto przypomnieć, że w maju podobny projekt ogłosiła Itaka i Allegro.
POWIĄZANE WPISY
24 lipca 2026
Mundial 2026 zwiększył zainteresowanie podróżami do Hiszpanii i Argentyny
Po zakończeniu piłkarskich emocji wielu podróżnych zamiast wracać do codzienności planuje…
0 Komentarzy3 Minuty
23 lipca 2026
Kiwi.com: Haaland napędza zainteresowanie Norwegią. Bergen z największym wzrostem wśród Polaków
Norwegia znalazła się tego lata w gronie najpopularniejszych wakacyjnych kierunków…
0 Komentarzy3 Minuty
23 lipca 2026
eSky i GetYourGuide nawiązały współpracę. W ofercie ponad 200 tys. atrakcji
Grupa eSky rozszerzyła swoją ofertę o możliwość samodzielnej rezerwacji atrakcji…
0 Komentarzy2 Minuty
22 lipca 2026
Urlop z psem? Co piąta rezerwacja obejmuje pobyt z pupilem
Coraz więcej Polaków nie wyobraża sobie wakacji bez czworonożnego towarzysza. Jak wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
22 lipca 2026
Warsztaty „Portugalia i kraje luzofońskie” wracają. Branża spotka się w Poznaniu, Warszawie i Pradze
Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC), we współpracy z Turismo de Portugal, zaprasza…
0 Komentarzy1 Minuty
20 lipca 2026
Allegro Wakacje rozszerza ofertę. Rezerwacje z wyprzedzeniem i Allegro Pay już dostępne
Allegro Wakacje rozwija swoją ofertę, wprowadzając możliwość rezerwacji wyjazdów z dużym…
0 Komentarzy2 Minuty
20 lipca 2026
Traveldata: Malta i Sycylia z największym wzrostem cen wycieczek
W ubiegłym tygodniu średnia cena wycieczek z wylotami pomiędzy 3 i 9 sierpnia 2026…
0 Komentarzy2 Minuty
16 lipca 2026
Travelist: Polacy szukają wakacyjnych alternatyw. Rośnie popularność mniej oczywistych kierunków
Coraz więcej Polaków wybiera na wakacje mniej oczywiste kierunki w Polsce. Zamiast…
0 Komentarzy9 Minuty
16 lipca 2026
Kiwi.com: Polacy chcą odkrywać nieznane miejsca. Rośnie zainteresowanie podróżami bez planu
Nieznany kierunek, spontaniczna decyzja i przygoda zamiast szczegółowego planu – taki…
0 Komentarzy4 Minuty









