Mazury Zachodnie od kuchni w Starych Jabłonkach

Już 5 czerwca na plaży przy Hotelu Anders w Starych Jabłonkach odbędzie się Festiwal Kulinarny Mazury Zachodnie od kuchni promujący najmłodszy szlak kulinarny w Polsce. Jest to jedno z wydarzeń otwierających sezon turystyczny na Mazurach Zachodnich.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Karol Okrasa, jeden z rozpoznawalnych kucharzy w Polsce. Jego programy kulinarne są dla odbiorców nie tylko źródłem inspiracji, ale swoistą akademią sztuki kulinarnej. Prywatnie jest on od wielu lat związany z Hotelem Anders.

Strefy z atrakcjami i tytuł “Smaków Mazur Zachodnich 2022”

W trakcie wydarzenia przez cały dzień na odwiedzających będzie czekać kilka stref m.in.: wystawcy u których będzie można dokonać zakupu lokalnych produktów na ponad 50 stoiskach, strefa dla rodzin z dziećmi przygotowaną przez Polski Bon Turystyczny, bezpieczeństwa, wodną, slow (wypoczynku) i pokazów kulinarnych oraz edukacyjną.

Głównym punktem wydarzenia będzie konkurs kulinarny dla członków szlaku kulinarnego. Zwycięska potrawa otrzyma tytuł „Smaki Mazur Zachodnich 2022” oraz Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Atrakcją dla odwiedzających będzie gotowanie na żywo zupy rybnej w kociołkach na ognisku oraz jej degustacja. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany dla małej Kingi z Olsztyna chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Promocja regionu

Festiwal to także okazja do zapoznania się z ofertą firm, instytucji i muzeów z regionu, a także promowania Polskiego Bonu Turystycznego na Warmii i Mazurach. Wielbiciele wody zaproszeni są wraz z Żeglugą Ostródzko-Elbląską na rejsy spacerowe po jeziorze Szeląg Mały.

Festiwal rozpocznie się o godz. 12, a zakończenie przewidziane jest ok. godz. 20.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a więcej szczegółowych informacji znajduje się na www.odkuchni.travel

Organizatorem Festiwalu Kulinarnego Mazury Zachodnie od kuchni, współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Program NOWEFIO na lata 2021-2030 jest Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna w Ostródzie.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez portal branżowy WaszaTurystyka.pl