Mazowsze otworzyło w Płocku sezon turystyczny

AG

Przewodnicy w strojach historycznych, namioty z materiałami promocyjnymi, kącik dla dzieci, warsztaty, konkursy, bezpłatne muzea – tak w Płocku w ostatnią niedzielę otwarto sezon turystyczny.

Władze Płocka, urząd marszałkowski województwa mazowieckiego i Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizowały w niedzielę uroczyste otwarcie sezonu. Na Placu Książęcym, tuż przy pomniku księcia Bolesława Krzywoustego, rozstawiono namioty i stoiska.

Przez pięć godzin na wszystkich coś się działo, przy wszystkich gromadziło się sporo ludzi. Piękna pogoda zachęcała do spacerów a organizatorzy zapraszali na spacery z przewodnikami w strojach historycznych, którzy w barwny sposób opowiadali o najważniejszych atrakcjach Płocka. To nie były standardowe wykłady, ale okraszone anegdotami i ciekawostkami gawędy.

Na stoiskach można było wziąć udział w warsztatach przyrodniczych („Lasy w słoiku”), wysłać do domu specjalną pocztówkę okolicznościową, wziąć udział w konkursach (m.in. w „Kole fortuny”). Na stoisku Mazowsza można było porozmawiać o propozycjach turystycznych w regionie, odebrać foldery promocyjne oraz najnowszy numer Magazynu Turystycznego Wasze Podróże poświęcony Mazowszu. Balonów w kształcie serca z hasłem „Mazowsze serce Polski:, rozdano tak dużo, że chyba wszyscy spacerowicze na starówce płockiej z nimi chodzili.

Dla tych, którzy, mimo upału, postanowili zwiedzać wnętrza, organizatorzy przygotowali niespodziankę – wstęp do najważniejszych płockich muzeów był w niedzielę bezpłatny. A muzea te, podobnie jak sam Płock, godne są całodniowej wizyty w tym mieście.

{gallery}6887{/gallery}