Mazowsze: najważniejsze wydarzenia znajdziesz na naszej stronie

AG

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z firmą Coigdzie.pl udostępniła bazę ponad 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki.

Na portalu Mazowsze.travel w zakładce wydarzenia można skorzystać ze specjalnie wyselekcjonowanej i codziennie aktualizowanej bazy około 1000 wydarzeń z dziedziny kultury, sportu, rozrywki, które odbywają się na terenie Warszawy i całego Mazowsza. Około 500 z nich odbywać się będzie w stolicy, około 500 – na Mazowszu.

Dla ułatwienia przeszukiwania zostały one uporządkowane według kategorii: muzyka, z dziećmi, sport i motoryzacja, plenerowe, rozrywka, film i teatr, kultura, wszystkie.

Jak podkreśliła Dorota Zbińkowska, dyrektor biura MROT: „Podpisaliśmy z coigdzie.pl umowę pilotażową, do końca roku. Koszty, stosunkowo niewielkie poniosła w całości MROT. Przy wyborze imprez i wydarzeń na Mazowszu skupiliśmy się na tych, które w największym stopniu mogą zainteresować mieszkańców Warszawy i turystów odwiedzających region. Pomineliśmy imprezy repertuarowe. Liczymy, że liczba użytkowników wchodzących na naszą stronę osiągnie 25 tys. miesięcznie, zaś pod koniec roku osiągniemy o 200 proc. więcej wejść niż w sierpniu tego roku.”

Kultura wspólnie z turystyką

Obecny na konferencji Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego, powiedział m.in.: „Na Mazowszu funkcjonuje 29 instytucji kulturalnych. Zdajemy sobie doskonale sprawę, jak bardzo turystyka związana jest z kulturą, jak wiele imprez i spotkań turystycznych odbywa się właśnie w instytucjach kulturalnych.

W ostatnich 20 latach samorząd wojewódzki wydał na remonty, renowację a czasami na odbudowę od fundamentów obiektów zabytkowych, wydał 600 mln złotych. Kolejne 15, mld złotych przeznaczono na ten sam cel, pochodziły one m.in. z dotacji unijnych (ponad połowa).
Obiekty te w znaczny sposób wzbogaciły atrakcyjność turystyczna Mazowsza.”

Konrad Telakowiec, pomysłodawca bazy z firmy Coigdzie.pl, dodał: „W ogólnopolskiej bazie danych coigdzie.pl co miesiąc agreguje się ponad 20 000 pozycji codziennie aktualizowanych, 100 proc. rekordów posiada współrzędne geograficzne, 85 proc. rekordów posiada dokładny opis imprezy, 90 proc. rekordów posiada link do strony organizatora, zaś 90 proc. rekordów posiada ilustrację. Ponad 20 osób pracuje nad aktualizacja danych, dodatkowo wszyscy nasi partnerzy informują nas o ewentualnych zmianach terminów lub programów.

Baza zbierana w trojaki sposób:
1. Tradycyjny – 50 proc. danych jest wprowadzane przez naszych pracowników.
2. 10 proc. wprowadzają najwięksi organizatorzy imprez
3. 40 proc. zbierane jest przez aplikacje, które skanują polski internet.”