Marcin Małysz zastąpił Sławomira Szulca w Exim Tours

Marcin Małysz/fot. AG

Marcin Małysz, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor produktu w Exim Tours będzie od 1 stycznia prezesem firmy. Zastąpi na tym stanowisku Sławomira Szulca, o którego rozstaniu z Exim Tours jako pierwsi napisaliśmy wczoraj.

Przypomnijmy, że wczorajsza informacja o odejściu Szulca była sensacją w branży. Firma osiągnęła w tym roku lepsze wyniki finansowe niż w 2019 roku. Podczas spotkania z agentami na początku listopada Szulc mówił: „Do końca października tego roku osiągnęliśmy obroty w wysokości osiągniętej w całym roku 2019. Do końca roku będziemy mogli się pochwalić większą liczbą klientów niż dwa lata temu.”

W rozesłanym dzisiaj do agentów i partnerów liście, Jiří Jelínek, prezes zarządu DER Touristik Eastern Europe, napisał m.in.: “W Exim Tours przyszedł czas na zmiany. Z dniem 1 grudnia 2021 r. Rada Nadzorcza Exim S.A. powierzyła funkcję Prezesa Zarządu Panu Marcinowi Małyszowi, który zastąpi na tym stanowisku Sławomira Szulca.

Mijający rok 2021 był jednym z najlepszych w historii firmy – osiągnęliśmy świetne wyniki sprzedażowe, rozwinęliśmy się na wielu wakacyjnych kierunkach oraz umocniliśmy na tych, które od zawsze były mocną stroną Exim Tours. Jako jedyni na rynku z powodzeniem łączymy oferty czarterowe, oferty oparte o loty rejsowe oraz wakacje z dojazdem własnym. Bardzo dziękujemy Wam wszystkim za współpracę, jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie będzie ona jeszcze lepsza…”

W liście tym cytowany jest również Marcin Małysz: “„Jestem zaszczycony, że zostałem wybrany na tę funkcję. To przywilej być częścią jednej z największych firm turystycznych w Europie, która w Polsce pod marką Exim Tours już od 25 lat dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas wakacji w różnych częściach świata. Moja wiedza i doświadczenie pozwolą na budowanie coraz silniejszej pozycji na rynku. Wiem, że mam świetny i oddany zespół pracowników, na który mogę liczyć, a także bardzo dobrych partnerów biznesowych.”  

Marcin Małysz przez ostatnie lata pełnij funkcję Dyrektora Produktu oraz Członka Zarządu Exim S.A. Od 15 lat związanych jest z branżą turystyczną, a od 8 lat z Exim Tours. Ukończył studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Turystyka i Rekreacja. Prywatnie miłośnik podroży, gotowania i psów.

Sławomir Szulc nie chce zdradzić na razie swoich dalszych planów zawodowych.

Sławomir Szulc odchodzi z Exim Tours