Sławomir Szulc odchodzi z Exim Tours

Prezes Exim Tours Sławomir Szulc odchodzi ze stanowiska

Sławomir Szulc będący od 2016 roku prezesem Exim Tours, będzie te obowiązki pełnił tylko do końca grudnia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy rozwiązanie umowy nastąpiło za porozumieniem stron.

Szluc jest absolwentem Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza (1998 rok) i Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie (2000 rok). Od 2019 roku jest prezesem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, od 2016 kierował jednym z czołowych polskich touroperatorów, Exim Tours.

Pracę w turystyce rozpoczął w 1997 roku w córce-spółce Orbisu, Polskim Biurze Podróży S.A. Już w 2000 roku został dyrektorem generalnym GTI Travel Poland, które prowadził do 2013 roku. Potem przez rok zarządzał spółką Tour Plus, a w 2014 roku wszedł w skład zarządu firmy Traveloppa.com.

W roku 2020 roku znalazł się pozycji 26. na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.

Exim Tours osiągnął w tym roku lepsze wyniki finansowe niż w 2019 roku. Podczas spotkania z agentami na początku listopada powiedział: „Do końca października tego roku osiągnęliśmy obroty w wysokości osiągniętej w całym roku 2019. Do końca roku będziemy mogli się pochwalić większą liczbą klientów niż dwa lata temu.”

“Zmiana struktury sprzedaży w tym roku wymagała większego wysiłku od całego personelu. Mamy świadomość, że tegoroczny trend może potrwać rok, dwa. Musimy być na to przygotowani, polepszyliśmy systemy informatyczne, ale latem nie możemy zatrudnić dodatkowych osób, które pracowałyby tylko trzy miesiące.” – dodał.