Manufaktura w Łodzi świętuje 17. urodziny. Pokemony i Super Mario Bros zapraszają fanów gier do świętowania

fot. archiwum Manufaktury w Łodzi

Manufaktura w Łodzi obchodzi swoje 17. urodziny i z tej okazji szykuje atrakcje dla gości. Przestrzeń dla siebie znajdą gracze i fani szeroko rozumianej popkultury. W weekend 20 i 21 maja zaplanowane są wydarzenia specjalne: wspólne polowanie na pokemony z najpopularniejszym poke-trenerem w Polsce – Kushim, spotkanie z postaciami znanymi z serii Super Mario Bros oraz pokazy przygotowane przez cosplayerów.

W trakcie wydarzenia przewidziane są przede wszystkim atrakcje dla dzieci: magnetyczne puzzle do wspólnego układania, zabawa w „małego hydraulika”, filmowy basen z piłeczkami oraz stoliki do wypróbowania wyjątkowych zabawek ze świata Super Mario Bros. Dodatkowo na najmłodszych czekają specjalne konkursy z nagrodami, przedpremierowe pokazy fragmentów filmu i zapowiedzi nadchodzących animacji.

Wspólna rozgrywka w pokemon Go z Youtuberem Kushim

Pod opieką poke-trenera Kushiego, rozpoczną się poszukiwania pokemonów. Co czyni tę wydarzenie niezwykłym? Gra będzie odbywać się w zrewitalizowanych przestrzeniach kompleksu Manufaktury, nadając całej przygodzie wyjątkowy klimat. To okazja, aby wyruszyć w poszukiwanie stworków i cieszyć się niezwykłą atmosferą święta gier w samym sercu Manufaktury.

Kushi to poke-trener, który jest popularnym polskim twórcą, opierającym swój content na serii Pokemon. Na swoim kanale publikuje poradniki, ciekawostki oraz daily vlogi, na których odwiedza kolejne miasta, grając w Pokemon GO. Wydarzenie w Manufakturze to zatem okazja dla fanów Kushiego, by zrobić sobie z nim zdjęcie, porozmawiać, a także wspólnie spróbować złapać pokemony. Kushiego będzie można spotkać w godzinach 13:00 – 17:00. Zbiórka przy literkach Manufaktury od ul. Zachodniej.

Cosplayerzy w Manufakturze

Przez cały weekend na rynku oraz w galerii będzie można spotkać cosplayerów przebranych za postacie z komiksów i filmów. Na każdym kroku goście będą mogli spotkać bohaterów znanych z uniwersów między innymi Marvela, DC Comics, Star Wars i zrobić sobie z nimi pamiątkową fotografię w specjalnych strefach zdjęciowych. Z myślą o dzieciach będą organizowane konkursy, a także wydarzenia specjalne, takie jak: pokazy walk na miecze świetlne czy warsztaty prowadzone przez rycerzy Jedi.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.