Małgorzata Wilk-Grzywna nową wiceprezeską Polskiej Organizacji Turystycznej

Małgorzata Wilk-Grzywna

Małgorzata Wilk-Grzywna, dotychczasowa dyrektorka Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, została powołana na stanowisko wiceprezeski POT.

Małgorzata Wilk – Grzywna od samego powstania była dyrektorem biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego (ROT WŚ). Jest też inicjatorką i realizatorką takich kampanii promocyjnych jak „Świętokrzyskie czaruje – poleć na weekend” i „Green Velo – łańcuch atrakcji”. Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra”, czyli Park Legend w Nowej Słupi to kolejne „dziecko” konsekwentnej strategii turystycznej województwa świętokrzyskiego.

„To dla mnie wielki zaszczyt i wielkie wyzwanie. Przechodzę do miejsca, w którym znam wiele osób, z którymi po wielokroć współpracowałam. Mam nadzieję, że razem z prezesem Rafałem Szmytke wprowadzimy dużo fajnej energii. Moim osobistym marzeniem są zmiany w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej, bo obecna legislacja mocno już nie nadążała za rzeczywistością. Regionalne organizacje turystyczne od dawna na przykład postulowały wprowadzenie niewielkiej opłaty turystycznej, z której wpływy mogłyby wreszcie wzmocnić promocję polskiej turystyki w kraju i na świecie. Udział turystyki w polskim PKB to około 4 procent, a mamy w Europie kraje, bez słonecznego morza i bez pięknych gór, z mniejszą liczbą zabytków niż w Polsce, gdzie udział turystyki jest prawie dwa razy większy. U nas też się da, tylko potrzeba wielu rozwiązań systemowych i więcej funduszy, w tym także pozyskiwanych ze środków Unii Europejskiej” – komentuje swoją nominację Małgorzata Wilk – Grzywna.

„Mam nadzieję, że moja praca w POT przyczyni się do tego, aby za kilka lat turystów przyjeżdżało do Polski znacznie więcej. No i zawsze będę pamiętała o moich Kielcach i kochanym świętokrzyskim. Stąd pochodzę, tu stworzyłam świetny zespół fachowców w ROT, bez pomocy których dziś zapewne nie byłabym wiceprezesem POT” – dodaje Małgorzata Wilk – Grzywna.

Rada POT rekomenduje Małgorzatę Wilk-Grzywnę na wiceprezeskę