Małgorzata Kowalska na stanowisku dyrektora Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce

Małgorzata Kowalska /fot. Aviareps dla CNTB

Małgorzata Kowalska objęła funkcję dyrektora Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, z którym zawodowo związana jest od niemal 20 lat. W nowej roli chce skupić się na promowaniu mniej znanego oblicza Chorwacji i bogactwa oferty turystycznej.

Małgorzata Kowalska od lat pasjonuje się Chorwacją. Jest absolwentką Instytutu Filologii Słowiańskiej Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała stopień magistra filologii słowiańskiej w zakresie kroatystyki. Ukończyła również studia podyplomowe Służby Zagranicznej w Szkole Głównej Handlowej. Swoją karierę zawodową poświęciła dbaniu o markę chorwackiej turystyki.

„Objęcie stanowiska dyrektora Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Bardzo dziękuje za zaufanie i docenienie mojego prawie dwudziestoletniego wkładu w promocję walorów turystycznych Chorwacji na rynku polskim. Polacy kochają Chorwację i czują się tam jak w domu. W zeszłym roku gościliśmy ponad milion turystów z Polski” – komentuje Małgorzata Kowalska.

Nowa dyrektor przedstawicielstwa będzie dbała o wzmocnienie relacji z polskimi partnerami turystycznymi. Chce też jeszcze skuteczniej promować Chorwację jako różnorodną i przystępną destynację turystyczną.

„Przed nami wiele wyzwań i projektów, czas wytężonej pracy oraz nowe cele. Rynek polski to ogromny potencjał i mam szczerą nadzieję, że również nadchodzący sezon okaże się rekordowy pod względem liczby turystów z Polski. Chorwacja to nie tylko słońce i morze, to także przepyszna kuchnia, zapierająca dech w piersiach przyroda oraz bogate dziedzictwo kulturowe, o czym goście z Polski przekonali się niejednokrotnie. Ale Chorwacja to również przepiękna i wciąż jeszcze nie do końca odkryta przez Polaków część kontynentalna z licznymi uzdrowiskami, malowniczymi górami i jeziorami. Chcemy pokazać państwu cały bogaty wachlarz możliwości i doświadczeń, które oferuje ten niewielki, ale jakże różnorodny kraj” – dodaje nowa dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Współpracy Turystycznej w Polsce.