Majówka w Warszawie na pokładzie „ogórka”

archiwum WT 1313

Organizator alternatywnego zwiedzania stolicy, firma WPT 1313, przygotował specjalny plan wycieczek na majówkę. Już od 27 kwietnia codziennie można podziwiać Warszawę z okien słynnego „ogórka”, czyli Jelcza 043.

Od 27 kwietnia do 5 maja w WPT 1313 obowiązuje majówkowy rozkład jazdy. Zainteresowanie wycieczkami wśród warszawiaków i turystów jest tak duże, że w tych dniach legendarne „ogórki” będą częściej wyjeżdżać w trasę. Na pokładzie będzie można spotkać m.in. Rafała Dąbrowieckiego, który w marcu otrzymał tytuł Warszawiaka Roku 2018 czy Tomasza Bareję, kuzyna słynnego reżysera komedii z czasów PRL.

Warszawa praska, słodka i w pigułce

Jeśli ktoś ma ochotę bliżej poznać tajemnicze zakamarki prawobrzeżnej części Warszawy, koniecznie powinien wybrać program „Ogórkiem po Pradze”. Klimatyczne kamienice, miejsca, które wielokrotnie były scenerią różnych produkcji kinowych i serialowych, a także stare tereny przemysłowe – to połączenie, które na pewno zaciekawi osoby poszukujące alternatywnego zwiedzania. Nowa Praga, fabryka Wedla, fabryka wódki Koneser czy bazar Różyckiego to tylko niektóre z punktów programu.

Inna wycieczka pt. „Słodka Warszawa” będzie z kolei wiodła szlakiem legendarnych warszawskich cukierni i kawiarni. Nie zabraknie ciekawostek o Wedlu i ulubionej kawiarni Ambrożego Kleksa, a uczestnicy dowiedzą się m.in. kto chował w pączkach złote monety czy produkował piramidy z cukru.

Natomiast „Warszawa w pigułce” to propozycja dla osób, które chciałyby poznać najważniejsze miejsca, pośmiać się przy anegdotach i ciekawostkach z życia dawnych mieszkańców stolicy.

Trasa wiedzie głównymi ulicami, więc Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie czy Mariensztat na pewno zostaną odwiedzone.

Wieczorna włóczęga dla dorosłych

Pełnoletnich gości prawdopodobnie ucieszy impreza pt. „Legendarne Knajpy PRL-u – bo pić trzeba umić”. Podczas tej autorskiej propozycji nie zabraknie opowieści o tym, gdzie słynni warszawiacy lubili bywać i bawić się. W programie przewidziane są degustacje w takich miejscach jak: restauracja Kameralna, klubokawiarnia „Jaś i Małgosia” czy knajpa „W Oparach Absurdu”.

Czasy PRL

Trasa „Śladami PRL-u” to wyjątkowa wycieczka, która przybliża minioną epokę. Dla starszych może być sentymentalną podróżą, dla młodszych ciekawą lekcją historii. Opowieści o odbudowie powojennej Warszawy będą obrazowane przykładami miejsc i architektury z tamtych czasów, które do dziś pełnią ważną rolę, a wiele informacji i anegdot zaskoczy nawet rodowitych warszawiaków.

Wycieczki ruszają sprzed głównego wejścia do Pałacu Kultury i Nauki na pl. Defilad 1. Dla rodzin z dziećmi przewidziane są specjalne bilety rodzinne.