Majówka na stoku. Ośrodki w Tatrach Wysokich i Jasnej otwarte dla narciarzy

fot. archiwum TMR

Choć sezon narciarski powoli dobiega końca, fani sportów zimowych mają powód do zadowolenia. Ośrodki górskie w Tatrach Wysokich oraz na Jasnej Chopok będą otwarte podczas dwóch nadchodzących majowych weekendów. To dobra okazja dla miłośników szusowania, aby mogli ponownie skorzystać z górskich stoków.

W Tatrach Wysokich w najbliższy długi weekend (29 kwietnia – 1 maja) czynne będą stoki narciarskie w ośrodku Jezioro Szczyrbskie oraz w Łomnickiej Przełęczy.

„W Jeziorze Szczyrbskim będzie można jeździć na stokach narciarskich Solisko, Turistická i Junior, czynny będzie również stok narciarski z Łomnickiej Przełęczy w Tatrzańskiej Łomnicy. Przygotowaliśmy także atrakcje dla pozostałych gości i rodzin z dziećmi, którym majówka w Tatrach przyniesie dużo radości” – poinformował Dušan Slavkovský, dyrektor ośrodka górskiego Vysoké Tatry.

W ośrodkach górskich Tatr  na gości czekać będą liczne atrakcje. Oprócz szusowania na stokach, dla najmłodszych przygotowano zabawy animacyjne i koncerty. Natomiast w restauracjach serwowane będą wiosenne specjały. W dodatku od 1 maja, jeśli tylko pogoda dopisze, będzie można skorzystać z gokartów górskich ze stacji Start do Tatrzańskiej Łomnicy. Należy jednak pamiętać, że w niektórych ośrodkach trwają wiosenne prace konserwacyjne, np. kolejki linowe w Tatrzańskiej Łomnicy będą niedostępne aż do 19 maja, a kolejka linowa Solisko Expres na Jeziorze Szczyrbskim czynna będzie tylko w weekendy do 9 czerwca. Jedyną kolejką, która kursuje codziennie, jest kolej linowo-terenowa ze Starego Smokowca na Hrebienok (Smokowieckie Siodełko). Wiosenne szusowanie w Jasnej będzie możliwe zarówno po północnej, jak i południowej stronie Chopoka.

„Będziemy szusować po wyratrakowanych trasach Chopok – Priehyba oraz Chopok – Kosodrevina, które będą obsługiwane przez kolejki gondolowe, tak aby na Chopok mogli dotrzeć zarówno narciarze, jak i turyści piesi z Liptowa i Horehronia (dorzecza Górnego Hronu)” – poinformował Jiří Trumpeš, dyrektor ośrodka Jasna.

Na otwartych trasach narciarskich w Jasnej i w Tatrach Wysokich leży od 30 cm do 1,5 m śniegu. Narciarze, jak i pozostali goście ośrodków górskich mogą podczas weekendów skorzystać z oferty noclegów z karnetami narciarskimi lub biletami na kolejki linowe i wejściami do parków wodnych (Tatralandia, Bešeňová) w cenie pobytu.

Oprócz całodziennych karnetów narciarskich (Tatry Wysokie od 27 euro, Jasna od 29  euro) narciarze mogą skorzystać z przedsprzedaży Sprytnej Sezonówki Premium 23/24, która oprócz wiosennej jazdy na nartach w powyższych ośrodkach i szusowania do 29 maja również na lodowcu Mӧlltaler Gletscher w Austrii, umożliwi nieograniczoną jazdę na nartach przez cały kolejny sezon zimowy także w pozostałych ośrodkach TMR w Polsce (Szczyrk), Czechach (Szpindlerowy Młyn, Jeszted) i w Austrii (lodowiec Mӧlltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm).


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center