Luksusowy catering w Lufthansie

archiwum Lufthansy

Od początku sierpnia w Klasie Biznes w samolotach Lufthansy, obsługa będzie przyjmować zamówienia i nakrywać stoliki porcelanową zastawą. Posiłki będą serwowane bezpośrednio z pokładowej kuchni. Wózki będą zastąpione przez tace do serwowanie posiłków.

Po rejsach wprowadzających w czerwcu i lipcu na pokładzie Airbusa A380 na trasach do Nowego Jorku (JFK) oraz Miami, serwis restauracyjny został 1 sierpnia zainaugurowany na pokładzie tej samej maszyny na kolejnych kierunkach do: Houston, Johannesburga, Los Angeles, Pekinu, San Francisco, Szanghaju, Seulu i Singapuru, a także utrzymany na trasach do Miami i Nowego Jorku (JFK). Serwis będzie wprowadzony 1 października na połączeniach realizowanych przez Boeingi 747-4 i 747-8 z Frankfurtu oraz 25 października na pokładach Airbusów A340 z Frankfurtu i Monachium latających do Azji i na Bliski Wschód.

Od maja tego roku ok. 4500 członków personelu pokładowego zostało specjalnie przeszkolonych pod kątem wprowadzenia nowego serwisu. Usługa została także poddana testom na ok. 130 połączeniach i spotkała się z wyjątkowo pozytywnym odbiorem wśród gości Klasy Biznes. Dzięki nowemu serwisowi restauracyjnemu, Lufthansa robi kolejny, ważny krok w kierunku zdobycia tytułu pierwszej zachodniej pięciogwiazdkowej linii lotniczej.