Lufthansa zwiększa liczbę lotów z Rzeszowa do Monachium

fot. materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Od 31 marca samoloty Lufthansy będą latać dwa razy dziennie z portu lotniczego w Jasionce do Monachium. Nowa oferta daje pasażerom z Rzeszowa szereg możliwości podróży do niemal każdego zakątka świata.

Do południowej rotacji (11:00 z lotniska Franza Josefa Straussa, na 12:25 w Jasionce oraz 13:00 z Rzeszowa i 14:30 w stolicy Bawarii) Lufthansa dokłada wieczorne połączenie z Niemiec o 21:50 (lądowanie o 23:15) i poranne z Jasionki o 6:05 (w Monachium na 7:35). Rejsy są realizowane samolotami Bombardier CRJ-900, zabierającymi na pokład do 90 pasażerów.

„Po pandemicznej przerwie niemiecki przewoźnik wrócił do nas w kwietniu 2023 roku z codziennymi lotami, które sprawdziły się nie tylko w świecie biznesu, ale też wśród podróżnych udających się na egzotyczne wakacje, czy na weekendowe city breaki. Teraz wybór ten będzie jeszcze większy, bo Lufthansa będzie oferować aż 14 połączeń tygodniowo, co nas niezwykle cieszy” – mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

„To tylko jeden dodatkowy rejs dziennie, a generuje bardzo dużo możliwości dla naszych pasażerów, aby dotrzeć przez Monachium do różnych zakątków świata. Prestiż naszego lotniska z każdym takim nowym elementem rośnie” – przyznaje Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, które jest głównym udziałowcem lotniskowej spółki.

Pasażerowie z Podkarpacia i ościennych regionów otrzymują w ten sposób pośrednie połączenie do wielu destynacji międzykontynentalnych, takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Los Angeles, Denver, Boston, Montreal, Toronto, Meksyk, Tokio, Pekin, Szanghaj, Seul, Singapur, Bangkok, Delhi, Kair, Rijad, Dubaj, Duszanbe czy Maskat oraz większości ważnych europejskich portów lotniczych.