Lufthansa wznawia połączenie z Rzeszowa do Monachium

Lufthansa poleci do Monachium z Rzeszowa
Lufthansa poleci do Monachium z Rzeszowa / fot. materiały prasowe

Od 23 kwietnia z portu lotniczego w Jasionce znów można polecieć do Monachium. Codzienne połączenie Lufthansy odbywać się będzie w godzinach południowych.

Rzeszów zyskuje nowe połączenie codzienne do lotniska w Monachium. Lufthansa wznowiła loty do portu przesiadkowego, z którego pasażerowie mogą lecieć dalej do 80 miejsc na świecie. Z lotniska w stolicy Bawarii na wszystkie kontynenty lata ponad 60 linii lotniczych. Lufthansa oferowała już połączenia z Jasionki, od 2009 roku do Monachium oraz Frankfurtu, a ostatnie rejsy realizowała w styczniu 2022 roku.

“Z ogromną przyjemnością możemy ogłosić ponowny start połączeń Lufthansy pomiędzy Rzeszowem a Monachium. Nasi klienci na Podkarpaciu będą mogli korzystać z codziennych lotów do pięciogwiazdkowego hubu lotniczego, z wieloma połączeniami do USA, Kanady i Europy. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym, a przede wszystkim zespołowi lotniska w Rzeszowie, za wsparcie i cieszę się na naszą współpracę” – mówi René Koinzack, dyrektor generalny grupy Lufthansa na Polskę i Republikę Czeską.

Pasażerowie z Podkarpacia zyskują pośrednie połączenie do miast takich jak Nowy Jork, Chicago, San Francisco, Waszyngton, Denver, Boston, Montreal, Toronto czy Singapur, a w Europie: Zurych, Genewa, Wenecja, Mediolan, Turyn, Katania, Tirana, Nicea, Paryż, Bruksela, Majorka, Oslo, czy Kopenhaga.

“Połączenie z dużym europejskim hubem to prestiż, ale przede wszystkim ponowne otwarcie na świat. Lecąc z Rzeszowa przez Monachium możemy dotrzeć do 80 destynacji na czterech kontynentach. Z pewnością docenią to pasażerowie podróżujący w celach biznesowych, zarówno prowadzący działalność na Podkarpaciu, jak i przyjeżdżający do naszego regionu” – podkreśla Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, który razem z René Koinzackiem obserwował lądowanie Bombardiera CRJ-900.

Wznowienie połączenia uczczono toastem, w którym uczestniczyli też zaproszeni przedstawiciele przewoźnika, biur podróży oraz dziennikarze.

Samoloty Lufthansy, zabierające na pokład do 90 pasażerów, startują codziennie z Monachium o godzinie 11:10, lądowanie w Jasionce odbywa się ok. 12:35. Wylot z Rzeszowa zaplanowany jest zaś na godz. 13:10, a przylot na lotnisko Franza Josefa Straussa ok. 14:35. Bilety dostępne są na stronie przewoźnika.

Lotnisko w Rzeszowie: najlepszy luty w historii portu. Z usług skorzystało 58,6 tys. pasażerów