Lufthansa – samoobsługa w klasie biznes

archiwum Airbusa

Na pokładzie Airbusa A350-900 pasażerowie w klasie biznes będą mogli samodzielnie zaopatrzyć się w przekąski pomiędzy posiłkami w specjalnie zaprojektowanej strefie samoobsługowej. Będzie tam również dostępna lodówka z zimnymi napojami.

Komfort pasażerom na pokładach samolotów tego typu zapewni także szersza kabina pasażerska, a w klasie ekonomicznej nowe fotele i większe ekrany. Dzięki specjalnej koncepcji oświetlenia, pasażerowie po przylocie poczują się bardziej wypoczęci.

Thomas Winkelmann, Prezes Portu Przesiadkowego Lufthansy w Monachium, powiedział: „Chcemy, aby nasi pasażerowie czuli się na pokładzie komfortowo i wypoczęci nawet po wielogodzinnym rejsie. Dlatego podróż A350-900 jest jeszcze przyjemniejsza.”

Pasażerowie wszystkich klas skorzystają z najnowszej technologii internetowej FlyNet, zapewniającej lepszą jakość korzystania z sieci ponad chmurami, a dzięki większym ekranom, korzystanie z pokładowego systemu rozrywki stanie się bardziej przyjazne.
Specjalna konstrukcja Airbusa A350-900 zapewnia lepsze ciśnienie w kabinie pokładowej, dzięki czemu pasażerowie dotrą na miejsce bardziej wypoczęci. Jest to możliwe również dzięki innowacyjnej koncepcji oświetlenia, z 12 różnymi programami. Pasażer może samodzielnie dopasować rodzaj naświetlenia dostosowanego do strefy czasowej miejsca przylotu.

10 pierwszych Airbusów A350-900 Lufthansy będzie od stycznia 2017 stacjonować
w Monachium. Pierwsze trasy obsługiwane przez nowe maszyny, to prawdopodobnie Delhi i Boston. A350-900 zabierze na pokład 293 pasażerów – 48 w Klasie Biznes, 21
w Klasie Ekonomicznej Premium oraz 224 w Klasie Ekonomicznej.

A350-900 jest najnowocześniejszą i najbardziej przyjazną środowisku maszyną na świecie. Zużywa o 25 proc. mniej paliwa i wytwarza do 50 proc. mniej hałasu niż maszyny podobnego typu.