Lufthansa poleci do Aalborga i Reykjavíku

archiwum Lufthansa

14 połączeń tygodniowo pomiędzy Frankfurtem i położonym na północy Danii Aalborgiem, 2 rejsy tygodniowo na trasie Frankfurt-Reykjavík.

Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu połączeń 2015 Lufthansa rozszerzy swoją ofertę. Od 29 marca przewoźnik uruchomi połączenia z Frankfurtu do Aalborga na Półwyspie Jutlandzkim w Danii – miasta będą połączone 14 rejsami w tygodniu. Ten ośrodek uniwersytecki będzie trzecim duńskim kierunkiem Lufthansy, po Kopenhadze i Billund. Przewoźnik uruchomi także dwa połączenia tygodniowo pomiędzy Frankfurtem i Reykjavíkiem (Islandia), które będą dostępne od 2 maja do 26 września 2015 roku.

Trasa do Aalborga będzie obsługiwana dwa razy dziennie Bombardierami CRJ900, które oferują 90 foteli w konfiguracji Klasy Biznes oraz ekonomicznej. Maszyna odleci z portu przesiadkowego Lufthansy codziennie o 8.25 rano (LH 844) oraz po południu o 16.10 (LH 846), wyląduje w Aalborgu odpowiednio o 10.05 i 17.50. Rejs powrotny zakończy się we Frankfurcie odpowiednio o 12.15 i 20.10.

Kay Kratky, członek Zarządu Lufthansy odpowiedzialny za operacje lotnicze i port przesiadkowy Frankfurt powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować naszym klientom połączenia z naszego portu przesiadkowego do kolejnych dwóch atrakcyjnych miast. Nowa trasa do Aalborga zapewni nam dostęp do północnej Danii, gdzie rozwija się biznes i mieszczą się ośrodki akademickie. Natomiast Reykjavík jest atrakcyjny zarówno dla pasażerów biznesowych, jak i turystów. Nowe połączenia zaplanowano w takich sposób, aby zarówno nasi pasażerowie z Europy, jak i z Ameryki Pn. oraz Azji mieli zapewniony dogodne możliwości przesiadkowe we Frankfurcie.”

Trasa Frankfurt-Reykjavík będzie obsługiwana w czwartki i soboty Airbusem A319, na pokładzie którego znajduje się 138 foteli w konfiguracji Klasy Biznes i ekonomicznej. Rejs LH 856 z Frankfurtu jest zaplanowany w godzinach porannych, maszyna doleci na miejsce około południa. Rejs powrotny LH 857 zakończy się we Frankfurcie wczesnym wieczorem.