Lufthansa – nowa Klasa Biznes w całej flocie międzykontynentalnej

archiwum Lufthansy

Lufthansa ukończyła najbardziej rozbudowany program modernizacji kabin w historii firmy. 106 maszyn międzykontynentalnych Lufthansy jest wyposażonych w nową kabinę i fotele Klasy Biznes i Klasy Ekonomicznej. W 76 maszynach zainstalowana jest także nowa Klasa Pierwsza.

Od 2011 roku Lufthansa inwestowała średnio około milion euro dziennie w modernizację kabin. Łączna wartość tej inwestycji wyniosła ok. 1,5 mld euro. Podczas tego unikalnego programu odświeżenia wnętrz floty międzykontynentalnej, Lufthansa Technik wymieniła, zmodyfikowała lub zainstalowała ok. 39000 foteli: 600 w Klasie Pierwszej, 7000 w Klasie Biznes i ponad 27600 w Klasie Ekonomicznej. W nowej Klasie Ekonomicznej Premium, która już jest bestsellerem, trwa instalacja 3600 foteli we flocie międzykontynentalnej. Montaż nowej kabiny w całej flocie dalekiego zasięgu zakończy się jesienią tego roku.
Oprócz nowych foteli, ulepszeniu uległ również pokładowy system rozrywki
– zainstalowano nowe monitory oraz rozbudowano ofertę audio i wideo.

Modernizacja dotyczy także rozwoju FlyNet®, który jest od niedawna dostępny na wszystkich trasach międzykontynentalnych. Bezprzewodowy szerokopasmowy Internet umożliwia pasażerom pozostanie online podczas podróży. Dodatkowo ¾ maszyn długodystansowych jest już wyposażonych w bezpośredni dostęp do sieci komórkowej, co umożliwia przesyłanie smsów i synchronizację informacji na urządzeniach mobilnych..
Prace modernizacyjne pochłonęły ponad 1,4 mln godzin.