Lufthansa najlepszą linią lotniczą w Europie

archiwum Lufthansy

18 milionów pasażerów z ponad 160 krajów wybrało Lufthansę najlepszą linią w Europie. Nagrodę wręczono 20 czerwca na Paris Air Show 2017 w Le Bourget.

Instytut badań rynkowych Skytrax, który specjalizuje się w branży lotniczej, przeprowadził badanie, w ramach którego pasażerowie z całego świata docenili niemieckiego przewoźnika za oferowane przez niego usługi.

Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG, powiedział: “Serwis oferowany przez personel pokładowy i naziemny, wieloletnie inwestycje w dopasowanie naszych kabin i saloników do potrzeb pasażerów oraz nasze usługi i digitalizacja opłaciły się.Nagroda Skytrax jest dowodem na to, że pasażerowie Lufthansy cenią sobie naszą jakość. Połączenie usług premium oraz doskonałej infrastruktury wywarło wrażenie na pasażerach z całego świata oraz sprawiło, że staliśmy się numerem jeden w Europie. Nasza oferta jeszcze nigdy nie była tak dobra”.

Lufthansa otrzymała również nagrodę za “Najlepszą Linię w Europie Zachodniej” oraz “Najlepszy Lounge dla Klasy Pierwszej”. Lufthansa, Swiss oraz Austrian Airlines były nominowane do nagrody za „Najlepszą Linię w Europie Zachodniej”. Austrian Airlines otrzymały nagrodę w kategorii „Najlepszy Personel Lotniczy w Europie”.

Badanie zostało przeprowadzone przez instytut badawczy Skytrax, który specjalizuje się w branży lotniczej. W ramach badania oceniano zarówno usługi oferowane na pokładach, jak i na lotniskach. Skytrax przeprowadza coroczne badania rynku od 1999 roku.