Lufthansa i Amadeus przedłużają i rozszerzają 30-letnią współpracę

archiwum Lufthansy

Lufthansa Group i Amadeus poinformowały o zawarciu umowy przedłużającej ich współpracę w zakresie technologii. W rezultacie system do obsługi pasażerów Altéa Amadeus będzie nadal wspierać linie lotnicze Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines i Swiss International Air Lines w dokonywaniu rezerwacji, zarządzaniu dostępnymi miejscami i kontroli odlotów. Ponadto Lufthansa Group i Amadeus rozszerzają współpracę o nowe obszary.

Roland Schütz, wiceprezes ds. zarządzania informacją i dyrektor ds. informatycznych Grupy Lufthansa, powiedział: „Amadeus i Lufthansa Group to dwie firmy, które zostały założone w Europie, lecz przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i cyfryzacji na całym świecie. Amadeus będzie nadal wspierać Grupę Lufthansa za pomocą znakomitych rozwiązań stymulujących innowacje”.

Julia Sattel, prezes firmy Amadeus ds. linii lotniczych, dodała: „Naszą współpracę z klientami zawsze cechuje zrozumienie i szacunek. Traktujemy ich w sposób partnerski, a do ich potrzeb podchodzimy indywidualnie. Zawarcie umowy o rozszerzeniu współpracy z Lufthansa Group potwierdza, że takie podejście przynosi dobre rezultaty. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że dzięki znakomitej technologii firmy Amadeus, Lufthansa Group może efektywniej osiągać swoje cele biznesowe.”

Oto przykładowe obszary współpracy między firmą Amadeus a Lufthansa Group:

– Passenger Recovery: linie lotnicze SWISS wspólnie z firmą Amadeus uruchomiły to rozwiązanie z wykorzystaniem elastycznych metod. Amadeus Passenger Recovery optymalizuje, automatyzuje, usprawnia i przyspiesza cały proces przenoszenia pasażerów w przypadku zakłóceń. Może analizować różne zakłócenia lotów z uwzględnieniem tras podróży każdego pasażera oraz ich całkowitej wartości. Gdy system ten został po raz pierwszy użyty w liniach SWISS, zmienił plany lotów 100 pasażerom w ciągu trzech minut po anulowaniu rejsu. Później wdrożyły go również Lufthansa i Austrian Airlines, a jeszcze w tym roku zrobi to Brussels Airlines.

– Airport Pay: ze względu na wspólny cel, jakim jest stałe ulepszenie obsługi pasażerów na lotnisku, Grupa Lufthansa stała się partnerem wdrożeniowym firmy Amadeus w zakresie rozwiązania Amadeus Airport Pay, które umożliwia podróżnym uiszczanie opłat lotniskowych niezależnie od infrastruktury odpraw.

Jest to pierwsze w branży bezprzewodowe rozwiązanie płatnicze. Akceptuje płatności za pomocą chipowych kart EMV. Może być używane przez wiele linii lotniczych, obsługę naziemną i banki. Lufthansa wdraża je obecnie w ponad 170 portach lotniczych na całym świecie.

– Shopping & Merchandising: technologia Amadeus od dawna wspiera serwis www
i kanały cyfrowe Lufthansy. Przykładem jest innowacyjne rozwiązanie Cash & Miles, które pomaga Lufthansie w zwiększeniu sprzedaży, umożliwiając pasażerom częściową zapłatę za loty za pomocą zebranych mil według skali ruchomej.