Lufthansa Group – zimowy rozkład lotów

archiwum Lufthansy

Linie lotnicze Grupy – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Eurowings, Lufthansa oraz SWISS dodają do swoich rozkładów połączeń nowe kierunki, które adresowane są zwłaszcza do turystów. W sumie zaoferują 261 kierunków w 101 krajach.

Łącznie z trasami, które pojawią się w zimowym rozkładzie od 25 października 2015, linie Lufthansa Group zaoferują swoim klientom jedną z najszerszych siatek połączeń na świecie, obejmująca ponad 20 380 rejsów tygodniowo. Tej zimy, włączając rejsy bezpośrednie oraz poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, linie należące do Lufthansa Group zaoferują 261 destynacji w 101 krajach (poprzedni rok: 260 destynacji w 100 krajach). Zimowe rozkłady lotów obowiązywać będą od niedzieli 25 października 2015 roku do soboty 27 marca 2016 roku.

Lufthansa
Tej zimy Lufthansa zaoferuje połączenia do 197 miast, obejmujące ogółem 9 900 rejsów tygodniowo. Tampa (Floryda) – nowa destynacja od 25 września, jest pierwszym z wielu świątecznych kierunków, które zostaną dodane do sieci połączeń Lufthansy z Frankfurtu w nadchodzących miesiącach.

Od końca października, Nairobi (Kenia) zostanie dodane do rozkładu rejsów Lufthansy. Na początku grudnia dołączy do niego Cancun (Meksyk), obsługiwany głównie przez rejsy czarterowe, a także Malé (Malediwy) oraz Mauritius. Panama City pojawi się w rozkładzie w marcu 2016 roku.

Nowy, zimowy rozkład zaoferuje pasażerom cogodzinne połączenia z Monachium do Dusseldorfu i na lotnisko Berlin-Tegel. Rejsy Lufthansy z Monachium do Berlina rozpoczynać się będą o pełnej godzinie, zaś te do Dusseldorfu w połowie każdej godziny.

Kapsztad zostanie tej zimy ponownie połączony z portem przesiadkowym w Monachium. Od 25 października Airbus A340-600 w cztero-klasowej konfiguracji będzie codziennie startował do Republiki Południowej Afryki. 25 października nastąpi inauguracja połączenia Monachium z Fuerteventurą, 31 października do listy połączeń dołączy także Teneryfa. Od 19 grudnia, maszyna Lufthansy startować będzie każdej soboty do Kittilä, położonego 170 kilometrów na północ od Koła Podbiegunowego. Znajdujący się nieopodal ośrodek narciarski Levi jest największym centrum sportów zimowych w Laponii.

Germanwings i Eurowings
W rozkładzie zimowym 2015/2016, Germanwings i Eurowings zaoferują szeroki zasięg rejsów do 100 destynacji w 36 krajach, leżących także na innych kontynentach. Rejsy Germanwings na lotnisko Berlin-Schönefeld uzupełnią istniejące połączenia przewoźnika do Berlina. Łączna liczba 35 rejsów tygodniowo odbywać się będzie z Kolonii/Bonn oraz Stuttgartu na lotnisko Berlin-Schönefeld. Germanwings będzie tym samym jedyną linią oferującą połączenia z Kolonii/Bonn i Stuttgartu na berlińskie lotniska Tegel i Schönefeld.

Tej zimy po raz Eurowings zaoferuje rejs z nowej austriackiej bazy w Wiedniu, z której proponować będzie połączenia bezpośrednie z Barceloną, Palma de Mallorca oraz Londynem. W listopadzie 2015 linia ta zainauguruje rejsy międzykontynentalne z lotniska w Kolonii/Bonn maszynami Airbus A330-200. Pierwszym z szczęściu międzykontynentalnych połączeń będzie Varadero na Kubie. Kolejnymi destynacjami będą Phuket i Bangkok w Tajlandii, Dubaj, a także Puerto Plata, Punta Cana na Dominikanie.

SWISS
Tej zimy nowa flagowa maszyna SWISS, Boeing 777-300ER, wejdzie do rozkładowej służby na trasach z Zurychu. Od stycznia 2016 roku, ten długodystansowiec rozpocznie rejsy z Zurychu do Nowego Jorku. Wraz z ogłoszeniem nowego, zimowego rozkładu, SWISS zwiększy częstotliwość swoich połączeń z Sao Paulo (Brazylia) oraz Miami (Floryda). Rozszerzy także usługi z Genewy na trasach do Rosji oraz Portugalii, tak by zaspokoić sezonowy popyt. Ogółem, SWISS będzie tej zimy odbywać rejsy do 105 destynacji w 49 krajach.

Austrian Airlines
W sezonie zimowym 2015/2016, Austrian Airlines zaoferuje swoim pasażerom szeroki zasięg rejsów do nawet 130 destynacji w 59 krajach. Linia skupi się na lokalizacjach turystycznych, takich jak Miami (Floryda), które obsługiwane będzie pięć razy w tygodniu. Od października zaoferuje także połączenia na Mauritius i do Kolombo (Sri Lanka), zaś od listopada w również do Marrakeszu (Maroko). W odpowiedzi na sezonowe zapotrzebowanie, Austrian Airlines zaproponuje pasażerom szereg atrakcyjnych i słonecznych destynacji, zarówno zimą jak i latem.

Brussels Airlines
Wiodącą linia belgijska ponownie podkreśla swą pozycję, jako specjalisty w połączeniach z Afryką, rozpoczynając od 26 października połączenia pomiędzy Brukselą i Ghaną. Od tej pory, Akra, stolica Ghany, obsługiwana będzie cztery razy w tygodniu. Nowy rozkład oferuje doskonałe połączenia do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Szwajcarii, Skandynawii oraz Stanów Zjednoczonych.

Tej zimy, Brussels Airlines poszerza także rozkład swoich połączeń europejskich. Linia oferować będzie rejsy do Bremy pięć razy w tygodniu, a także nowe połączenia z Zagrzebiem (6 rejsów tygodniowo) i Billund (12 rejsów tygodniowo). Wreszcie, Brussels Airlines ma także dobre wieści dla miłośników Słońca. Teneryfa i Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich połączone będą z Brukselą dwa razy w tygodniu. Oprócz wprowadzenia nowych destynacji, Brussels Airlines zwiększy także częstotliwość istniejących połączeń. W czasie zimowych miesięcy dostępnych będzie więcej rejsów do Monrovii (Liberia), Freetown (Sierra Leone), Lomé (Togo), Cotonou (Benin) oraz Wagadugu (Burkina Faso).