Lufthansa Group – letni rozkład od 27 marca

Przewoźnicy Grupy – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa i SWISS – obsługują 316 miejsc w 101 krajach w letnim rozkładzie połączeń 2016.
Wraz z nowym rozkładem, który wejdzie w życie 27 marca, przewoźnicy Lufthansa Group zaoferują kompleksową siatkę połączeń na całym świecie dzięki 23 140 rejsom tygodniowo. Poprzez główne porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli, ale również dzięki wielu połączeniom bezpośrednim, linie obsłużą 316 destynacji w 101 krajach (latem rok temu: 321 destynacji w 103 krajach). Ten rozbudowany wachlarz usług zostanie dodatkowo poszerzony o 18 000 rejsów code-share dzięki współpracy z ponad 30 partnerami lotniczymi Lufthansa Group. Letni rozkład połączeń 2016 będzie obowiązywać od niedzieli 27 marca do soboty 29 października.
Lufthansa
Latem Lufthansa obsłuży 205 destynacji dzięki łącznej liczbie 10 712 połączeń tygodniowo. Nowością na międzykontynentalnej mapie będzie San Jose (USA), które od 1 lipca zostanie połączone pięcioma rejsami tygodniowo.
Lufthansa dodaje do swojej siatki połączeń z bazy we Frankfurcie także dwie nowe destynacje europejskie: Alicante (Hiszpania), które zyskuje nowy tygodniowy rejs, oraz Tiranę (Albania). Jako uzupełnienie usług we Frankfurcie, Lufthansa zaoferuje dodatkowy rejs międzykontynentalny do Denver (USA) i Teheranu (Iran) ze swojego portu przesiadkowego w Monachium. Denver zyska pięć połączeń tygodniowo od 11 maja, a do Teheranu będzie można polecieć trzy razy w tygodniu od 4 maja.
Ze stolicy Bawarii będą także dostępne nowe turystyczne kierunki Lufthansy. Latem będzie można polecieć na greckie Santorini i Korfu a także do portugalskiego Porto. Jedno połączenie tygodniowo na obie greckie wyspy będzie dostępne od 15 maja, a 4 razy w tygodniu samoloty przewoźnika polecą do Porto już od 24 kwietnia.
Wzrasta także zainteresowanie podróżami na wschód Europy. W odpowiedzi Lufthansa wprowadza do rozkładu pierwsze rejsy z Monachium do Rzeszowa i węgierskiego Debreczyna. Do monachijskiej siatki połączeń powraca ukraińska Odessa, do której będzie można polecieć dwa razy w tygodniu od 31 marca. Kolejną nowością z Monachium jest Tallinn – połączenia do estońskiej stolicy będą dostępne dwa razy dziennie dzięki współpracy z Adria Airways.
Lufthansa planuje dalszy rozwój siatki połączeń dzięki partnerstwu z British Midland.
W przyszłości pasażerowie Lufthansy będą mogli wybrać się z Monachium do Southampton (Wielka Brytania), Norrköping (Szwecja) i Bergamo we włoskiej Lombardii (rejsy non-stop). Także niemiecki Rostock będzie dostępny dzięki 6 rejsom tygodniowo.
Austrian Airlines
Tego lata Austrian Airlines zaoferuje pasażerom bogaty wybór 130 połączeń w 55 krajach. Oferta obejmuje niemal codzienne połączenia z Ameryką Północną: 7 rejsów tygodniowo do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Toronto i Chicago oraz 6 do Miami.
Austrian Airlines obsłuży także 31 rejsów tygodniowo dzięki rejsom non-stop pomiędzy Wiedniem a Azją: Boeing 767 poleci 5 razy w tygodniu do Pekinu, nawet codziennie Boeing 777 zabierze pasażerów do Szanghaju, Bangkoku i Tokio, a 5 razy w tygodniu do Hong Kongu.
Brussels Airlines
Brussels Airlines będzie oferować przynajmniej dziewięć nowych połączeń w swoim wakacyjnym rozkładzie. Toronto (Kanada) dołączy do rosnącej sieci połączeń długodystansowych, które będą odbywać się pięć razy w tygodniu już od końca marca. Dzięki bliskiej współpracy z Air Canada, partnerem Star Alliance, w ramach nowych usług będą również dostępne liczne połączenia krajowe z i do Toronto. Połączenia z Akrą (Ghana), które zostały uruchomione ostatniej zimy, będą również dostępne w wakacyjnym rozkładzie.
Brussels Airlines planuje również w dalszym ciągu rozwijać swoje połączenia do wakacyjnych miejscowości wypoczynkowych oraz do europejskich lotnisk regionalnych. Nowe rejsy, które będą dostępne w wakacyjnym harmonogramie to Nantes (Francja), Heraklion i Saloniki (Grecja) oraz Jerez, Teneryfa i Gran Canaria (Hiszpania). Nowe połączenie z Belfastem (Wielka Brytania), jest pierwszym oferowanym w Lufthansa Group.
Brussels Airlines będzie również oferować sześć razy w tygodniu połączenia na trasie Bruksela-Norymberga. W sumie Brussels Airlines, ze swoją flotą 50 maszyn, będzie zapewniać 815 połączeń na trasach europejskich i 95 na międzykontynentalnych tygodniowo.
Eurowings
W letnim rozkładzie połączeń Eurowings będzie obsługiwać 130 punktów w 41 krajach, w ramach swoich baz operacyjnych w Berlinie (Tegel), Dortmundzie, Düsseldorfie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Bonn, Stuttgarcie i Wiedniu. Siedem z nich obejmie destynacje międzykontynentalne.
Do siatki międzykontynentalnej Eurowings dołączy Boston (USA) i Mauritius, oba obsługiwane z Kolonii. Dalsze lokalizacje, takie jak Bangkok i Phuket (Tajlandia), Punta Cana i Puerto Plata (Dominikana) i Varadero (Kuba) będą tego lata po raz pierwszy obsługiwane przez Eurowings.
Nowe usługi będą obejmować rejsy z Kolonii do Warny (Bułgaria), Mahon (Hiszpania) i Brindisi (Włochy), które będą również dostępne z Düsseldorfu. Natomiast dwa, nowe w rozkładzie, miasta tureckie – Bodrum i Samsun – będą obsługiwane z Kolonii, a połączenia Hanower – Antalya i Düsseldorf-Kutahya Zafer będą dalej rozwijać ofertę Eurowings na tureckim rynku.
Baza operacyjna Eurowings w Stuttgarcie będzie oferować nową trasę do Puli (Chorwacja), a Cagliari (Włochy) będzie dostępne zarówno z Hamburga, jak i Berlina. Na rynku włoskim będą dalej dostępne trasy Wiedeń-Rzym i Hamburg-Piza. Natomiast letnie połączenia z Hamburga będą obejmować Ibizę (Hiszpania), a Eurowings Düsseldorf zapewni rejsy do Edynburga i na lotnisko East Midlands (Wielka Brytania), do Lizbony (Portugalia) i Kavali (Grecja).
Tegoroczne wakacyjne połączenia z Alicante (Hiszpania) oraz Bastią (Francja) będą dalej rozwijane i obsługiwane z Düsseldorfu i Wiednia. Połączenia z Wiednia do Faro (Portugalia) i Walencji (Hiszpania) dodatkowo uzupełnią letnie rozkłady Eurowings.
SWISS
SWISS będzie dalej dostosowywać swoją ofertę usług z Zurychu i Genewy w swoich letnich rozkładach. Dostępne będą trzy loty tygodniowo z Zurychu do Alicante (Hiszpania), natomiast rejsy do Lamezia Terme (Włochy) będą się odbywać co tydzień z Genewy. W nowych rozkładach zwiększy się również częstotliwość połączeń europejskich i międzykontynentalnych. Flagowy Boeing 777-300ER należący do linii zostanie wprowadzony na wielu trasach w okresie obowiązywania nowego harmonogramu. SWISS będzie obsługiwać 102 kierunki w 46 krajach w swoim nowym wakacyjnym rozkładzie.
POWIĄZANE WPISY
30 lipca 2026
Wizz Air uruchomi z Modlina połączenie do Santiago de Compostela
Santiago de Compostela dołączy do siatki połączeń Wizz Aira z lotniska Warszawa-Modlin.…
0 Komentarzy1 Minuty
30 lipca 2026
LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hanoi
Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły sprzedaż biletów na bezpośrednie rejsy z Warszawy…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
PLL LOT świętuje 80 lat połączeń do Paryża, Pragi i Sztokholmu
Paryż, Praga i Sztokholm od 80 lat nie znikają z siatki połączeń PLL LOT. Rejsy do tych…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w letniej siatce FlixBusa
Ponad 50 nadmorskich miejscowości w Polsce oraz wybrane kurorty w krajach bałtyckich…
0 Komentarzy2 Minuty
29 lipca 2026
Cyprus Airways dołącza do partnerów Air France
Cyprus Airways został nowym partnerem Air France. Zawarta przez przewoźników umowa…
0 Komentarzy2 Minuty
24 lipca 2026
Air France zachęca do zwiedzania Paryża podczas przesiadki. Rusza Paris Stopover
Air France uruchomił nową usługę Paris Stopover, która pozwala pasażerom wykorzystać…
0 Komentarzy1 Minuty
24 lipca 2026
RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla rozbudowy Lotniska Chopina. Modernizacja wchodzi w decydującą fazę
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych…
0 Komentarzy2 Minuty
23 lipca 2026
Corendon Airlines realizuje przeloty Górnika Zabrze w europejskich rozgrywkach
Corendon Airlines zorganizował przelot piłkarzy Górnika Zabrze do Stambułu, gdzie polski…
0 Komentarzy1 Minuty
22 lipca 2026
FlixBus: bliskie kierunki i nocne połączenia napędzają city breaki
Bezpośrednie połączenie, krótki czas podróży i atrakcyjna cena to trzy najważniejsze…
0 Komentarzy3 Minuty










