Lufthansa Group i Air China bardziej razem

materiały prasowe

Lufthansa Group i Air China podpisały porozumienie o szeroko zakrojonej współpracy, które pozwoli im wspólnie realizować wszystkie połączenia między Europą a Chinami w ramach joint venture. Oznacza to wprowadzenie w życie ustaleń z listu intencyjnego podpisanego latem 2014 roku.

Umowa joint venture ma na celu znaczącą rozbudowę wspólnej siatki połączeń code-share przewoźników i wzmocnienie partnerstwa handlowego. Dzięki temu Lufthansa Group będzie mogła kontynuować opartą na partnerstwie strategię w Azji. Po zawarciu joint venture z japońskimi liniami All Nippon Airlines (ANA) oraz z Singapore Airlines w listopadzie 2015 roku, jest to trzecia umowa partnerska Lufthansa Group na tym kontynencie.

Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG, powiedział: „Jako flagowy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej, Air China jest dla Lufthansa Group idealnym partnerem na tym rynku. To przełomowe partnerstwo wzmocni naszą pozycję konkurencyjną na trasach między Europą a Chinami. Poszerzone porozumienie pozwoli nam zaoferować dodatkowe korzyści dla klientów. Chiński rynek lotniczy jest jednym z najważniejszych wzrostowych rynków na świecie. Chcemy czerpać korzyści z tego wzrostu wspólnie z naszym partnerem ze Star Alliance, Air China.”

Cai Jianjiang, prezes Air China, dodał: „Joint venture z Lufthansą i jej liniami z grupy – Austrian Airlines i Swiss International Air Lines – jest kolejnym dużym krokiem w strategii globalizacyjnej Air China, po przystąpieniu do sojuszu Star Alliance w grudniu 2007 roku. Obie strony mogą nadal wzmacniać wspólną pozycję konkurencyjną zarówno w Chinach, jak i w Europie. W ramach porozumienia joint venture, będziemy dalej rozwijać siatkę połączeń w Chinach, Europie i na pozostałych rynkach. Pozwoli to również na optymalizację rozkładów, zwiększenie wyboru połączeń i zaoferowanie korzystniejszych taryf, a także zapewnienie najlepszego doświadczenia w podróży.”

Joint venture Lufthansa Group z flagowym przewoźnikiem Chińskiej Republiki Ludowej ma szczególne znaczenie – jest jasnym dowodem na silną obecność linii Lufthansa Group na drugim najważniejszym rynku lotniczym na świecie. Wraz z transatlantycką trójstronną umową joint venture z United Airlines oraz Air Canada, Lufthansa Group obejmuje teraz swoim zakresem wszystkie najważniejsze rynki w ramach swoich działań joint venture.
W rezultacie około połowa połączeń międzykontynentalnych Lufthansy jest obsługiwana przez partnerów joint venture, zapewniając pasażerom dodatkowe benefity.

Lufthansa Group i Air China planują dalsze zacieśnienie współpracy w przyszłości. Rozkłady obu przewoźników będą lepiej skoordynowane, co umożliwi klientom wygodniejszy dostęp do siatki połączeń każdego przewoźnika. W perspektywie są również wspólne taryfy, modyfikacja programów korporacyjnych mająca na celu dostępność produktów dla klientów biznesowych oraz badanie możliwości optymalizacji połączeń funkcjonujących obecnie w ramach programów “frequent flyer”.

Porozumienie pomiędzy Lufthansą i Air China obejmuje również Austrian Airlines i Swiss International Air Lines.