Lufthansa Group – bezpośrednie płatności dzięki terminalom płatniczym

archiwum Lufthansa Group

Lufthansa Group umożliwi bezpieczne i proste płatności przy stanowiskach odprawy wprowadzając „Amadeus Airport Pay”.

Ta nowa usługa, opracowana przez Amadeus i Ingenico, będzie sukcesywnie dostępna na ponad 170 lotniskach na świecie. Za usługi dodatkowe – takie jak np. nadbagaż – klienci będą mogli płacić za pomocą kart kredytowych i debetowych oraz kompatybilnych cyfrowych portfeli. Dodatkowo, poprzez terminale personel linii lotniczej będzie mógł zainicjować wypłatę odszkodowania, na przykład jeśli pasażer dobrowolnie zrezygnuje z biletu w przypadku przepełnionego rejsu.

Kai Schlib, dyrektor ds. płatności w liniach sieciowych Lufthansa Group, powiedział: „Zapewnienie bezpiecznych i bezproblemowych rozwiązań płatniczych, które ulepszą indywidualne doświadczenia pasażerów, to główny cel Lufthansa Group. Amadeus Airport Pay umożliwia podróżującym naszymi liniami wybranie usług dodatkowych przy stanowisku odprawy czy na bramce – bezpiecznie i z wieloma opcjami płatności, bez potrzeby udawania się do innego stanowiska.”

Philipp Vetten, szef IT Payment Projects w liniach sieciowych Lufthansa Group, dodał: „Dodatkowo, jako rozwiązanie IT, Amadeus Airport Pay daje Lufthansa Group pełną kontrolę nad infrastrukturą płatniczą, umożliwiając dwustronne połączenia z szeroką gamą opcji płatniczych. Już niedługo usługa będzie dostępna przy naszych stanowiskach odpraw na ponad 170 lotniskach na świecie.”

Standard wykorzystywany przez rozwiązanie Amadeus Airport Pay jest w pełni zgodny z PCI-DSS, serią standardów bezpieczeństwa zdefiniowanych przez branżę kart płatniczych. Autoryzacja płatności kartą poprzez PIN zapobiega ryzyku oszustwa.