Lufthansa Ekologiczną Linią Roku

archiwum Lufthansy

Amerykański miesięcznik Air Transport World po raz drugi docenił przełomową rolę Grupy w obszarze klimatu i świadomości ochrony środowiska.

Karen Walker, redaktor naczelna ATW, powiedziała: „Wyróżniający się wkład Lufthansy we wzrost świadomości ekologicznego lotnictwa stał się obowiązkowy i modny. Lufthansa Group nie tylko stosuje się najlepszych światowych praktyk ekologicznego lotnictwa, ale także inwestuje, poświęca wiele czasu oraz wkłada znaczący wysiłek w programy zapewniające wzrost efektywności i rozwój, co przynosi zysk zarówno przemysłowi lotniczemu, jak i całej planecie. Zrównoważony i odpowiedzialny biznes jest na stałe wpisany w strategiczne zasady Lufthansa Group.”

Strategiczny program ochrony środowiska Lufthansy, ma na celu zapewnienie sferze mobilności rozwoju w duchu zrównoważonym dla środowiska i klimatu, co stanowi kluczowy element światowych starań Grupy w tym obszarze. Najważniejsze priorytety Grupy obejmują stałą kontynuację inwestycji w efektywność, flotę redukującą poziom hałasu i emisji CO2 oraz różnorodne programy wzrostu efektywności paliwowej. Do roku 2025 Lufthansa Group odbierze zamówienie 263 nowych maszyn wartych 37 mld euro w cenach katalogowych. Firma aktywnie wspiera także wykorzystywanie paliw alternatywnych i badania nad nimi. W 2011 roku Lufthansa przeprowadziła przełomowy projekt długoterminowych badań, które wykazały, że biopaliwa mogą być bezpiecznie wykorzystywane. Wiosną tego roku Lufthansa Group rozpocznie korzystanie z mieszanki biokerozyny w swoich maszynach na lotnisku w Oslo.