Lufthansa – czas na świąteczne podróże

archiwum Lufthansy

Na pokładach wszystkich rejsów do 26 grudnia rozdawane będą czekoladowe pralinki. Podróżujący Klasą Pierwszą na wybranych trasach międzykontynentalnych będą mogli wybierać ze specjalnego, świątecznego menu. Kabiny w całej flocie Lufthansy będą przystrojone adwentowymi wieńcami.

Dziś, w dniu Świętego Mikołaja, załogi Lufthansy rozdają czekoladowe mikołaje wszystkim pasażerom Klasy Biznes na trasach kontynentalnych.

Przed rozpoczęciem podróży, goście saloników Klasy Pierwszej Lufthansy zostaną powitani świątecznymi dekoracjami, zarówno we Frankfurcie, jak i w Monachium. Jak co roku, specjalnym daniem będą częstowani goście saloniku Klasy Pierwszej i Terminala Klasy Pierwszej we Frankfurcie – pieczona kaczka będzie podawana z karmelizowaną czerwoną kapustą, pierogami ziemniaczano-żurawinowymi oraz gęsią wątróbką Figaro. Wszystkie saloniki biznesowe Lufthansy zaoferują szeroki wybór świątecznego menu, w tym również keks, prażone migdały czy świeżo pieczone ciasteczka.

Specjalny upominek został przygotowany dla najmłodszych gości Lufthansy we wszystkich klasach podróży, zaczynając od 12 grudnia. Dzieci otrzymają małe świąteczne misie o imieniu Paul i Sam, ubrane w chroniące przed zimnem płaszcze z kapturem. Dodatkowo, mali pasażerowie towarzyszący rodzicom w salonikach biznesowych otrzymają torebki,
w których znajdą się kolorowanki, puzzle i inne niespodzianki.

24 grudnia, w wigilię Bożego Narodzenia, Lufthansa uruchomi nowe, stałe połączenie z Frankfurtu do Ivalo. Legenda głosi, że to położone na północy Finlandii miasto leży bardzo blisko domu Świętego Mikołaja. Rejs LH836 będzie jednym z najdłuższych połączeń Lufthansy w Europie. Maszyna odleci z Frankfurtu w każdą niedzielę rano (9.40) i wyląduje w Ivalo o 14.10.