Lufthansa chce być jeszcze mocniejsza w Polsce

archiwum Lufthansy

W 201 3 roku Lufthansa odnotowała rekordową liczbę pasażerów przewiezionych z i do Polski w 2013. W ubiegłym roku przewoźnik przywitał na swoich pokładach 1 483 586 pasażerów. W tym samym okresie liczba pasażerów podróżujących ze wszystkimi przewoźnikami Lufthansa Group wyniosła w Polsce 1 812 238.

Polska weszła do pierwszej ósemki europejskich krajów, w których Lufthansa przewiozła największą liczbę pasażerów.

W pierwszych dwóch miesiącach 2014 roku liczba pasażerów Lufthansy w Polsce wzrosła o kolejne 15 proc. Najwięcej osób podróżowało z i do Poznania (+49%), Katowic (+34 proc.) i Rzeszowa (+31 proc.). Liczba oferowanych przez Lufthansę miejsc wzrośnie w 2014 roku nawet o kolejne 30 proc., głównie dzięki nowym wieczornym połączeniom z Wrocławia do Monachium i Frankfurtu, z Poznania do Monachium i z Krakowa do Frankfurtu oraz nowemu porannemu rejsowi do Frankfurtu z Gdańska.

Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce powiedział: “Jesteśmy bardzo dumni, że w 2013 roku Lufthansa w Polsce odnotowała dalszy rozwój i wzrost liczby oferowanych miejsc. Latając z siedmiu polskich lotnisk (Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia) do 81 krajów na całym świecie, możemy zaoferować polskim pasażerom ze wszystkich regionów wyróżniającą się ofertę i dogodny dostęp do naszej globalnej siatki połączeń.”

W 2013 roku Lufthansa utrzymała także pozycję przewoźnika numer jeden jeśli chodzi o połączenia pomiędzy Polską i Azją. Udział w rynku wśród przewoźników tradycyjnych wzrósł do poziomu niemal 25 proc., pomimo wzrostu konkurencji na polskim rynku. Właśnie trwa kampania promująca 18 kierunków azjatyckich Lufthansy – ceny z Polski rozpoczynają się do 1890 zł (do Bangkoku). Do końca marca kampanię wspiera jeżdżący po warszawskich ulicach autobus Lufthansy.

Od 30 marca 2014, Germanwings przejmie część połączeń Lufthansy z Polski – będą to rejsy z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia do Dusseldorfu. Przewoźnik uruchomi także nowe połączenie z Warszawy do Kolonii i kontynuuje obsługę połączenia Kraków-Stuttgart. Lufthansa wraz z Germanwings zaoferuje łącznie w Polsce 269 połączeń do Niemiec tygodniowo, o 22 proc. więcej w porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem letnim. Najpopularniejszym kierunkami wśród Polaków są: Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Nowy Jork, Chicago, Szanghaj, Hong Kong, Singapur, Madryt, Barcelona, Lizbona, Paryż i Bruksela.