Lufthansa: Book a Group – nowe narzędzie do rezerwacji

archiwum Lufthansy

Dzięki nowemu narzędziu online “Book a Group” polskie biura podróży i agencyjne będą mogły w prostszy sposób dokonywać rezerwacji grupowych. Nowy serwis umożliwia biurom zarejestrowanym w IATA wyszukanie odpowiednich rejsów, sprawdzenie dostępności i cen, zakładanie rezerwacji z natychmiastowym potwierdzeniem oraz zmianę i zarządzanie aktualnymi rezerwacjami. Pracownik biura podróży pozostaje osobą kontaktową do złożonej rezerwacji grupowej i może samodzielnie nią zarządzać. Biuro ma także możliwość składania w czasie rzeczywistym zapytań o rejsy z numerem lotu Lufthansy, aby świadczyć usługi bez opóźnień. Funkcje online są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Oprócz wszystkich standardowych taryf użytkownik znajdzie tam również specjalne oferty.
Do tej pory biura podróży używały formularza internetowego bądź składały zapytania do Lufthansy przez e-mail, co powodowało opóźnienia i z reguły agenci mogli zaproponować tylko jedną opcję podróży w określonej cenie. W nowym serwisie pracownicy biura podróży mogą niezależnie zarządzać każdym etapem podróży, począwszy od odlotu i natychmiastowo odpowiadać na zapotrzebowanie klientów dzięki dostępności licznych opcji.

„Book a group”, dostępny w 14 językach, wyposażony został w funkcje oszczędzające czas, takie jak możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości podróżujących w grupie pasażerów i praktyczna funkcjonalność wgrania listy danych osobowych bezpośrednio z pliku Excel.
Podróżująca wspólnie grupa musi składać się z 10 osób na przynajmniej jednym odcinku podróży – tam lub z powrotem. Z uwagi na to, że uczestnicy podróży nie zawsze są potwierdzeni, istnieje możliwość zmiany nazwiska pasażera już po założeniu rezerwacji. Nowy serwis jest od początku roku dostępny na wszystkich rynkach detalicznych dla ponad 12 tysięcy biur podróży po jednorazowej rejestracji na stronie www.lh-bookagroup.com.