Loty do Stanów Zjednoczonych zyskują coraz większą popularność

ESky.pl dokonało analizy obecnego zainteresowania lotami z Polski do Stanów Zjednoczonych, które jest o 123 proc. większe, niż pod koniec września, kiedy ogłoszono zapowiedź zniesienia “travel ban”. Na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków podróży uplasowało się Chicago. W pierwszej piątce znalazły się także Nowy Jork, Los Angeles, Miami oraz San Francisco, a średnia cena biletów lotniczych w obie strony wynosi 2 700 zł i jest niższa o prawie 10 proc.

Ogłoszenie zniesienia tzw. “travel ban” do Stanów Zjednoczonych pod koniec września br. zwiększyło zainteresowanie podróżników ze strefy Schengen. Po 18. miesiącach bez podroży do USA, Polacy zaczęli wyszukiwać i rezerwować bilety lotnicze do wielu amerykańskich miast – zarówno tych dotychczas popularnych, jak i innych, mniej znanych.

Wśród najpopularniejszych kierunków podróży w USA, na pierwszym miejscu znalazło się Chicago, gdzie znajduje się jedna z największych polskich diaspor. Kolejno w rankingu znajdziemy Nowy Jork, gdzie Polacy najczęściej rezerwują loty do Portu lotniczego Jork-John F. Kennedy oraz do mniejszego lotniska w Newark.

W rankingu najpopularniejszych kierunków tuż za Nowym Jorkiem znalazła się Kalifornia. W najludniejszym stanie USA Polacy wybierają loty do Los Angeles oraz San Francisco. Dalej w rankingu znajduje się kolejny ciepły stan – Floryda, a mianowicie Miami. Na 4. i 5. pozycji w rankingu uplasowała się Atlanta i Boston. Poza pierwszą piątką znalazło się hawajskie Honolulu, które coraz częściej jest wybierane przez polskich podróżników jako miejsce na wakacje.

Jeśli chodzi o miasta wylotu, to tradycyjnie przoduje Warszawa. Polacy najczęściej latają do Stanów ze stolicy, aż 53 proc. Oprócz Warszawy Polacy także latają do Stanów z Krakowa i Gdańska, a w top 5 miejsc wylotu jest Wrocław i Poznań.

Eksperci eSky.pl wskazują na ciekawy trend w przypadku podróży do Stanów Zjednoczonych – obecnie bilety lotnicze są kupowane z krótszym wyprzedzeniem niż w 2019 roku. Średni okres wyprzedzenia w tej chwili wynosi około trzech miesięcy vs dwa miesiąca w 2019 roku.  Warto zaznaczyć, że jedynie w przypadku lotów do USA Polacy planują z większym wyprzedzeniem niż przed pandemią, gdyż okres wyprzedzenia zarówno w przypadku podróży do krajów egzotycznych, jak i wewnątrz europejskich jest krótki. Oznacza, to, że jedynie w przypadku lotów do USA Polacy nie boją się ryzyka dodatkowych restrykcji, które mogą zostać wprowadzone.

Ceny biletów są niższe niż w 2019 roku. Obecnie cena biletów lotniczych w obie strony do Stanów Zjednoczonych  jest niższa średnio o prawie 10% i wynosi około 2 700 zł. Warto zaznaczyć, iż teraz jest łatwo znaleźć znacznie niższe ceny, wykupując loty z przesiadką w innym kraju. Przykładowo do Chicago można kupić lot w obie strony za jedynie 1400 zł z przesiadką w Sztokholmie. Aktualnie wiele linii lotniczych robi czasowe promocje, co pozwala sporo zaoszczędzić na zakupie biletów lotniczych.