Lotnisko Zielona Góra-Babimost: ponad 44 tys. pasażerów w trzech pierwszych kwartałach 2023

fot. materiały prasowe

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost od początku 2023 roku odnotował wzrost liczby odprawionych pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem przedpandemicznym. W ciągu ostatniego miesiąca z usług lotniska skorzystało prawie 7 tys. osób.

W porcie lotniczym w Zielonej Górze, w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2023 roku obsłużono łącznie 44 276 tys. pasażerów. To o blisko 20 tys. więcej niż w tym samym okresie przedpandemicznego 2019 roku. W każdym kwartale w 2023 roku odnotowano większą liczbę pasażerów korzystających z usług lotniska niż cztery lata temu. We wrześniu Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło 6 625 tys. pasażerów.

W tegorocznym sezonie wakacyjnym, od czerwca do września, lubuski port odprawił ponad 28 tys. osób, czyli o prawie 12 tys. więcej niż w tożsamym okresie 2019 roku. Podróżni mieli okazję skorzystać nie tylko z lotów krajowych do Warszawy, Krakowa i Gdańska, ale również z rejsów regularnych do Zadaru w Chorwacji i czarterowych do Antalyi w Turcji oraz Taby w Egipcie. Aktualnie trwają prace nad zimową siatką połączeń lotniczych z lubuskiego lotniska.