Lotnisko Zielona Góra-Babimost bije rekordy w III kwartale 2023

fot. materiały prasowe

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost w lipcu 2023 odnotował znaczący wzrost liczby pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku. W minionym miesiącu odprawiono 6 933 pasażerów.

W lipcu na Lotnisku Zielona Góra-Babimost odprawiono 6 933 pasażerów, co czyni ten miesiąc najlepszym pod względem liczby obsłużonych podróżnych od początku roku. Liczba pasażerów w lipcu wzrosła o ponad połowę w stosunku do tego samego miesiąca w 2019 roku, kiedy to lubuski port odprawił 4.513 osób. W pierwszym miesiącu trzeciego kwartału 2023 w Babimoście wykonano 411 lotniczych operacji pasażerskich

Rosnące zainteresowanie lotami z Lotniska Zielona-Góra Babimost jest coraz bardziej widoczne. W lubuskim porcie od początku roku obsłużono łącznie 29 594 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 roku.

Sezon urlopowy nadal trwa, a wśród rejsów obsługiwanych przez PLL LOT, w rozkładzie znajdują się loty do: Gdańska, Krakowa oraz Warszawy. Loty do stolicy odbywają się sześć razy w tygodniu, a do Krakowa oraz Gdańska dwa razy w tygodniu. Dla zwolenników wypoczynku poza Polską narodowy przewoźnik oferuje regularne rejsy do Zadaru w Chorwacji. Na pokładach samolotów czarterowych z lubuskiego portu można udać się tego lata na urlop do tureckiej Antalyi.

PLL LOT wprowadza nowe połączenie krajowe z Krakowa do Zielonej Góry