Lotnisko Zielona Góra-Babimost: 22,5 tys. pasażerów w pierwszym półroczu 2023

fot. materiały prasowe

Lotnisko Zielona Góra-Babimost od początku roku odprawiło ponad 22,5 tys. pasażerów, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat. Port odbudowuje się po pandemii, a nowe kierunki lotów w sezonie wakacyjnym cieszą się sporym zainteresowaniem pasażerów.

W pierwszym półroczu 2023 Lotnisko Zielona Góra-Babimost odprawiło 22 661 pasażerów. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie przedpandemicznego 2019 roku, kiedy to w Babimoście odprawiono 11 097 osób. Na lubuskim lotnisku w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku przeprowadzono dokładnie 2 tys. operacji lotniczych, czyli o 1,3 tys. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku.

„Lotnisko Zielona Góra-Babimost dynamicznie rozwija się po okresie pandemii. Obecny, letni rozkład lotów cieszy się sporym zainteresowaniem podróżnych, co potwierdzają wyniki. W czerwcu lotnisko odprawiło 6 675 pasażerów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym miesiącu przedpandemicznego 2019 roku, kiedy to przez bramki lubuskiego portu przeszło 3 340 podróżnych” – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Od czerwca rozszerzono siatkę połączeń krajowych z lubuskiego portu. Z Zielonej Góry, oprócz Warszawy, polecimy też do Gdańska i Krakowa. Wśród wakacyjnych, zagranicznych kierunków w ofercie znalazły się loty regularne do Zadaru w Chorwacji oraz czarterowe do tureckiej Antalyi. Operatorem wycieczek do Turcji jest biuro podróży Coral Travel. Loty do Warszawy odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku, do Gdańska i Krakowa dwa razy w tygodniu, a do Zadaru raz w tygodniu.

PLL LOT wprowadza nowe połączenie krajowe z Krakowa do Zielonej Góry