Lotnisko we Wrocławiu – wracają wakacyjne kierunki

Z Wrocławia wreszcie można będzie polecieć za granicę
Lotnisko we Wrocławiu/fot. archiwum Lotniska we Wrocławiu

Letnia siatka PLL LOT z wylotem z Wrocławia obowiązywać będzie od 3 lipca. Składa się z bezpośrednich rejsów do 13 popularnych europejskich kurortów w 5 krajach: Bułgarii, Włoszech, Grecji, Hiszpanii i Chorwacji.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Warto było walczyć o zniesienie limitu i bardzo się cieszymy, że z niego zrezygnowano. To da przewoźnikom większą swobodę i przyspieszy powrót kolejnych kierunków.”

#LOTnaWakacje z Wrocławia:
3 lipca – Burgas – poniedziałki i piątki
3 lipca – Rodos – w piątki
4 lipca – Korfu – soboty
4 lipca – Kavala – soboty
4 lipca – Dubrownik – soboty
5 lipca – Barcelona – niedziele
5 lipca – Kos – niedziele
6 lipca – Rzym Fiumicino – poniedziałki i czwartki
7 lipca – Santorini – wtorki
7 lipca – Kreta Heraklion – wtorki
8 lipca – Majorka – środy
8 lipca – Saloniki – środy
9 lipca – Kreta Chania – czwartki

Jeśli chodzi o linie czarterowe, to od lipca z wylotem z Wrocławia dostępne są połączenia czarterowe do czterech krajów: Bułgaria, Albania, Turcja (Antalya, Bodrum i Izmir) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Heraklion, Kos, Korfu, Kefalonia).

Dariusz Kuś dodał: „To bardzo popularne i oczekiwane przez pasażerów połączenia, ale liczymy na to, że sukcesywnie będziemy mogli informować o kolejnych kierunkach. Wdrożyliśmy niezbędne procedury i wprowadziliśmy odpowiednie środki ostrożności, zgodne z wytycznymi służb sanitarnych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Jesteśmy przygotowani do przyjęcia większej liczby podróżnych.”

Z tanich przewoźników – Ryanair wystartuje 1 lipca połączeniem do Palermo na Sycylii. W kolejnych dniach dołoży następne kierunki: Cagliari (Sardynia), Ateny, Malaga, Chania (Kreta), Barcelona Girona, Palma (Majorka), Teneryfa, Alicante oraz Malta. Wizz Air już lata do Eindhoven, a niedługo poleci także do Oslo Torp, Reykjaviku, Dortmundu, Sztokholmu oraz do Bari.

Z innych przewoźników regularnych 1 lipca uruchomienie połączeń z Wrocławia planuje Lufthansa. Te linie rozpoczną od przywrócenia rejsów do Frankfurtu, czyli swojego głównego hubu. Natomiast od 3 sierpnia ma powrócić połączenie do Amsterdamu, obsługiwane przez linie KLM.