Lotnisko we Wrocławiu – styczeń lepszy prawie o 12 proc.

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W styczniu 2019 z usług wrocławskiego lotniska skorzystało blisko 226 tys. podróżnych, o 11,8 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu 2018 roku.

Przewoźnicy sieciowi odnotowali w styczniu prawie 24 proc. pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław powiedział: „To imponujące tempo. Dodam, że za bardzo dobry wynik w przypadku tego segmentu uznaje się już wzrost na poziomie 10 proc.. We Wrocławiu rośnie ruch biznesowy, coraz więcej pasażerów podróżuje też z naszego lotniska na dalszych trasach, korzystając z przesiadek w największych portach Europy.”

W styczniu 2019 najwięcej pasażerów przybyło na trzech kierunkach niemieckich: do Düsseldorfu, Monachium i Frankfurtu, a także na trasie do Zurychu. Utrzymuje się też bardzo duże zainteresowanie rejsami Air France na trasie na główne lotnisko Paryża (w ofercie od maja 2018 roku).
O 11,5 proc. wzrosła liczba pasażerów na trasie do Warszawy, obsługiwanej przez PLL LOT.

Jarosław Sztucki skomentował: „Wynika to m.in. z faktu, że przewoźnik wprowadził na tym kierunku większe samoloty. Wszystko wskazuje na to, że połączenie na Lotnisko Chopina ma wciąż duży potencjał wzrostu.”

O blisko 50 proc. w styczniu wzrosła liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży. Pasażerowie mają w tym sezonie do dyspozycji nowe, egzotyczne kierunki: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Oman.

Sztucki dodał: „Oba są bardzo popularne od momentu, kiedy pojawiły się w sprzedaży, podobnie jak Zanzibar, który jest egzotycznym hitem od ponad roku. Oferta biur podróży jest w tym sezonie rekordowo różnorodna, co przyciąga podróżnych.”