Lotnisko we Wrocławiu – start sezonu letniego

Wrocław Airport

W Porcie Lotniczym Wrocław sezon zorganizowanych letnich wyjazdów rozpoczyna się przed majówką, czyli miesiąc wcześniej niż przed rokiem. Nowością jest Algarve, a w sumie do wyboru w tym sezonie są 24 kierunki.

Pierwsi podróżni do Bodrum nad Morzem Egejskim polecą już 25 kwietnia. Do Antalyi, która jest dostępna przez cały rok, zaczyna właśnie latać kolejny, już trzeci samolot w tygodniu. Turcja wyrasta na numer jeden tegorocznego sezonu letniego.

Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „Tamtejsze kurort: Antalya, Bodrum, Izmir są świetnie znane, a w tym roku w ramach oferty all inclusive podróżni mogą tam liczyć na bardzo dobre ceny. Jest też dużo ofert dla rodzin z dziećmi.”

Tradycyjnie ogromną popularnością cieszy się również Grecja. W tym roku wycieczki z biurami podróży do tego kraju ruszają 25 kwietnia. Pierwsze będzie Zakynthos, a w kolejnych trzech dniach Rodos, Korfu i Kos, a także Kreta (Chania i Heraklion). W sumie, podróżni wrocławskiego lotniska mają do wyboru aż osiem greckich kierunków. Z kolei 28 kwietnia wystartuje pierwszy samolot na Majorkę.

Na majówkę, biorąc tylko kilka dni wolnego, można się wybrać na dłuższy wyjazd (aż 9-12 dni przy 3-6 dniach urlopu). Poza tym oferty tour operatorów są często bardzo elastyczne, powodzeniem cieszą się np. wycieczki 11-dniowe.

Michał Kozak dodał: „Z biurem podróży można wybrać się również na krótszy wypoczynek, np. 4-5 lub standardowy, 7-dniowy. To ciekawa opcja dla tych, którzy urlop planują w późniejszym terminie.”

Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve.

Michał Kozak skomentował: „Algarve jest znane ze słonecznej pogody i przyjaznego oceanicznego klimatu, pięknych plaż, bogatych możliwości uprawiania sportów wodnych oraz bardzo urozmaiconego wybrzeża. To bardzo ciekawa i dobra propozycja spędzenia udanego urlopu.”

Pierwsza wycieczka do Algarve ruszy w czerwcu. Ofertę wakacyjnych wyjazdów do Portugalii uzupełnia atlantycka wyspa „wiecznej wiosny” Madera. W sezonie letnim 2019 podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji łącznie 24 kierunki czarterowe, oprócz wymienionych również do Bułgarii, Albanii, Egiptu (połączenia całoroczne do Marsa Alam i Hurghady), na Wyspy Kanaryjskie czy na Wyspę Djerbę.

W pierwszym kwartale tego roku liczba pasażerów Portu Lotniczego Wrocław korzystających z oferty tour operatorów wzrosła o ponad 50 proc.. To efekt rosnącej oferty w tym segmencie – biura podróży zaproponowały w sezonie zimowym egzotyczne nowości, m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman, a popularnością cieszył się też wprowadzony w tamtym roku Zanzibar.

Zorganizowane wczasy z wrocławskiego lotniska oferują największe biura podróży: Itaka, TUI, Coral Travel-Wezyr, Grecos, Rainbow, EXIMtours, Neckermann, Sun&Fun Holidays.