Lotnisko we Wrocławiu – ponad ćwierć milion pasażerów w lipcu

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W lipcu z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 258 tysięcy pasażerów, o 0,7 proc. więcej niż w siódmym miesiącu 2015 roku.

Według władz lotniska w sezonie letnim samoloty do Malagi, Alicante czy na Teneryfę wypełnione były blisko w 100 proc.: Malaga – 97 proc. zajętych miejsc, Alicante – 96,8 proc., Teneryfa – 96 proc. Rejsy do Barcelony, Chanii na Krecie i Rzymu miały obłożenie ok. 95 proc. Loty tanimi liniami cieszyły się zainteresowaniem o 7,5 proc. większym niż w lipcu ubiegłego roku – z lotów niskokosztowych skorzystało prawie 128 tys. pasażerów.

Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “W tym roku podróżujący z Wrocławia jeszcze chętniej niż w latach ubiegłych wybierają na miejsce letniego wypoczynku kierunki południowoeuropejskie, na czele z Hiszpanią, Włochami czy Grecją. Dotyczy to zarówno tanich lotów, jak i połączeń czarterowych.”

Bardzo dużym zainteresowaniem w lipcu cieszyłuy sie połączenia na Wyspy Brytyjskie. Wypełnienia samolotów m.in. na trasach do Londynu, Glasgow czy Liverpoolu sięgały 100 proc..
W przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych (największe huby przesiadkowe Europy) odnotowano wzrost o 1,6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wśród nich największą popularnością cieszyły się Frankfurt i Monachium. W lipcu rosło też zainteresowanie połączeniami do innych miast Polski – Olsztyna, Radomia, a przede wszystkim Warszawy.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, dodał: “Rekordową popularnością cieszą się połączenia PLL LOT na lotnisko Chopina w Warszawie. W czerwcu przewoźnik zanotował wzrost o 9 proc., a w lipcu o 7,5 proc. Wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma.”