Lotnisko we Wrocławiu – ponad 220 tys. pasażerów w lutym

archiwum lotniska we Wrocławiu

W lutym lotnisko we Wrocławiu obsłużyło prawie 221 tys. pasażerów, 16,7 proc. więcej niż w lutym 2018 roku.

W lutym przewoźnicy sieciowi odnotowali o blisko 30 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem. W samolotach tanich linii zajętych było zwykle ok. 90proc. miejsc.

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: „Ruch na naszym lotnisku wzrasta we wszystkich segmentach. Natomiast uwagę zwracają przede wszystkim wyniki przewoźników sieciowych, już w kolejnym miesiącu z rzędu utrzymujące się na imponującym poziomie.”

Na trasach międzynarodowych przewoźnicy sieciowi odnotowali w lutym o 26,9 proc. więcej pasażerów.

Ponad 33 proc. pasażerów przybyło na trasie do Düsseldorfu, a ponad 22 proc. do Monachium. Wyraźnie wzrosła również liczba podróżnych na trasach do Zurychu i Frankfurtu. Stale, niezależnie od pory roku, utrzymuje się też bardzo duże zainteresowanie połączeniem Air France na główne lotnisko Paryża.

Jarosław Sztucki dodał: „Wzrasta liczba pasażerów podróżujących w celach biznesowych, a także korzystających z transferów w portach przesiadkowych.”

Dwucyfrowym wzrostem (12,7 proc.) mogą się też pochwalić w styczniu tanie linie.

Co ciekawe, liczba pasażerów rośnie na wszystkich kierunkach: południowych, brytyjskich, wschodnich, skandynawskich, do Holandii (Eindoven), Belgii (Bruksela Charleroi) czy Francji (Paryż Beauvais).

Jarosław Sztucki skomentował: „W przypadku zdecydowanej większości połączeń w samolotach zajętych jest ponad 90 proc. miejsc lub zbliża się do tego poziomu. Wśród kierunków południowych na pierwszym miejscu jest pod tym względem, już tradycyjnie, Teneryfa, a nieznacznie ustępują jej Malaga, Malta czy Lizbona.”

Przybyło też pasażerów na kierunkach krajowych, na główne lotnisko Warszawy (połączenie obsługiwane przez PLL LOT) oraz do Gdańska (Ryanair). Trwa również wyraźne ożywienie w ruchu czarterowym. W lutym liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży wzrosła o ponad 66 proc.