Lotnisko we Wrocławiu – pasażer nr 20 000 000

archiwum lotniska we Wrocławiu

20-milionowy pasażer, licząc od otwarcia terminalu portu lotniczego Wrocław w 2012 roku, przyleciał dziś z Amsterdamu z liniami KLM.

Samolot holenderskich linii KLM z Amsterdamu, którym przyleciał 20-milionowy pasażer wrocławskiego lotniska, wylądował dziś o godz. 13.40.
10-milionowego pasażera w nowym terminalu Port Lotniczy Wrocław obsłużył w 2016 roku, tj. 4 lata od otwarcia nowego obiektu (2012 rok). Aby obsłużyć kolejne 10 milionów podróżnych, port potrzebował już tylko trzech lat.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Tempo wzrostu w ostatnich latach było znaczące, zrealizowaliśmy też kluczowe inwestycje infrastrukturalne. Teraz wchodzimy w etap stabilnego, dojrzałego rozwoju. Cieszy nas coraz ciekawsza oferta połączeń sieciowych i dobrze skomponowana oferta przewoźników niskokosztowych. Sukcesywnie rośnie też liczba pasażerów w ruchu krajowym oraz czarterowym, czyli z biurami podróży. Równomierny rozwój poszczególnych segmentów dobrze rokuje na przyszłość.”

W tym roku, zgodnie z prognozami, lotnisko obsłuży ponad 3,5 miliona podróżnych, po raz kolejny bijąc swój rekord.

Wrocławskie lotnisko w naturalny sposób jest portem regionalnym dla południowo-zachodniej Polski, ale już dawno zyskało również znaczenie ponadregionalne. Wśród pasażerów z Polski prym wiodą Dolnoślązacy, jednak już na drugim miejscu meldują się Wielkopolanie, a na kolejnych mieszkańcy Opolszczyzny i województwa śląskiego. Co ciekawe, coraz liczniejszą grupę pasażerów stanowią również mieszkańcy północnych Czech.