Lotnisko we Wrocławiu – nowy rozkład lotów

archiwum Lotniska we Wrocławiu

W nocy z soboty na niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład lotów. W siatce połączeń na lato 2017 pasażerowie wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji rekordową liczbę 68 kierunków.

Samoloty z Wrocławia będą latały w tym sezonie aż na 68 trasach. Na ciepłe miesiące przygotowano 7 nowości. Są wśród nich: Lwów, Reykiawik, Lizbona, Palma de Majorca oraz Tel Awiw. Do nowych połączeń należą również Kefalonia i Tirana, oferowane przez biura podróży.
Dodatkowo na sezon letni zostaną utrzymane jesienne nowości: rejsy do Madrytu, Belfastu, Birmingham, Manchesteru, Newcastle oraz Kijowa.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “To będzie rekordowo duża siatka połączeń z Wrocławia. Zdecydowała o tym zarówno stale zwiększająca się liczba pasażerów, jak i intensywny rozwój linii lotniczych, które dostrzegają ogromny potencjał naszego lotniska, miasta i regionu.”

Tanie latanie na południe i na wschód
W nowym rozkładzie lotów znajdzie się aż 37 połączeń niskokosztowych. Przybędzie tu zwłaszcza lotów na południe Europy. Są wśród nich dwie nowości. Pierwsza z nich – Lizbona – wystartuje już 26 marca, kolejna – Palma na Majorce – 28 marca. Po zimowej przerwie wracają także popularne niskokosztowe kierunki wakacyjne – Alicante, Malaga, Wenecja oraz Kreta (Chania).

Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław, dodał: “Loty na południe naszego kontynentu cały czas cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do najpopularniejszych kierunków w ubiegłym roku należały połączenia do Malagi, Alicante oraz na Teneryfę. Średnie wypełnienie samolotów na tych trasach przekraczało 95 proc.. Jest duża szansa, że w tym roku kierunki powtórzą ubiegłoroczny sukces.
Rozwijają się również połączenia na wschód Europy. Po sukcesie Kijowa (trasa uruchomiona przez Wizz Air w listopadzie 2016) do siatki dołączy tanie połączenie do Lwowa (Wizz Air). Jego inaugurację zaplanowano na 13 kwietnia. Loty w tym kierunku będą się odbywały dwa razy tygodniu. Nowością są również loty do Rejkiawiku (Wizz Air). Tam pierwszy samolot wystartuje 31 maja. Łącznie w ofercie tanich linii będzie o 10 połączeń więcej niż przed rokiem.”

Z Wrocławia w świat
W sezonie letnim do dyspozycji pasażerów podróżujących w celach biznesowych będzie 17 dziennych połączeń do największych europejskich hubów przesiadkowych, m.in. Frankfurtu, Monachium, Dusseldorfu i Kopenhagi.

Jarosław Sztucki, skomentował: “To lotniska, które są często przystankiem na trasie do Ameryki lub Azji. Dzięki tym połączeniom podróżni z Wrocławia mają ułatwioną podróż do dowolnego zakątka świata.
Siatkę uzupełniają krajowe połączenia do Warszawy, która cieszy się rosnącą popularnością. Wpłynęły na to wyjątkowo dogodne warunki podróży. Odkąd samoloty linii Ryanair, podobnie jak PLL LOT, lądują na lotnisku Chopina, znacznie przybyło pasażerów na tej trasie. W 2016 roku obsłużono na niej blisko pół miliona osób.”

Wśród połączeń sieciowych nowością jest Tel Awiw. Pierwszy samolot PLL LOT wystartuje na tej trasie 20 czerwca.

Samolotem na wakacje
Grecka Kefalonia i Tirana w Albanii to tegoroczne letnie nowości w ofercie biur podróży.

Michał Kozak, menadżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław, powiedział: “Do kierunków cieszących się największym zainteresowaniem turystów należą zwłaszcza te południowe, czyli Hiszpania, Grecja i Bułgaria. Od dawna bardzo popularne są również Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura, które z naszego lotniska oferowane są przez cały rok, a także Portugalia (Madera). To miejsca, do których klienci wrocławskiego portu wyjątkowo chętnie wylatują na wakacje. Mają tam zapewnioną zarówno dobrą pogodę, jak i doskonałe warunki wypoczynku.”

Łącznie latem 2017 roku pasażerowie mają do dyspozycji 25 kierunków czarterowych. Ofertę tradycyjnego dwutygodniowego wypoczynku uzupełnia coraz popularniejsza oferta 11-dniowych wczasów, które w tym sezonie można spędzić m.in. na Korfu, Zakynthos, Rodos, Krecie, Majorce czy w Antalyi.