Lotnisko we Frankfurcie czeka na powrót pasażerów

Lotnisko we Frankfurcie czeka na powrót pasażerów
Poczekalnia na lotnisku we Frankfurcie/fot. archiwum Fraport

Lotnisko we Frankfurcie przygotowuje się do wznowienia obsługi regularnych lotów w warunkach trwającej pandemii koronawirusa.

Alexander Laukenmann, zarządzający bezpieczeństwem i ochroną terminalu w Raporcie, powiedział: „Bezwzględne pierwszeństwo przywiązujemy do bezpieczeństwa i zdrowia naszych pasażerów. Realizujemy wszystkie zalecenia, by zminimalizować ryzyko zakażenia i zapewnić bezpieczną podróż pasażerów.”

Na lotnisku we Frankfurcie przestrzegane są standardowe przepisy wprowadzone podczas pandemii koronawirusa: zarówno przy odprawie bagażowej, jak i odbiorze bagażu, w poczekalni i przy odbiorze karty pokładowej oraz wejściu na pokład, pasażerowie muszą się trzymać w odległości 1,5 metra od siebie.W zachowaniu dystansu pomagają oznaczenia na podłodze. Na parkingu lotniskowym samochody parkują na co drugim stanowisku.

Na lotnisku zainstalowano dużą liczbę automatów do dezynfekcji rąk, wszystkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie są regularnie i często dezynfekowane. Wszyscy pasażerowie i obsługa terminalu nosze maseczki ochronne.