Lotnisko w Rzeszowie walczy w Bilbao o linie lotnicze

archiwum Lotniska w Rzeszowie

Już drugi rok z rzędu lotnisko w Jasionce prezentuje się podczas Routes Europe – najważniejszej branżowej imprezy na Starym Kontynencie, podczas której porty lotnicze zabiegają u przewoźników o nowe trasy.

 

W staraniach o rozwój siatki połączeń lotnisko wesprą Urząd Marszałkowski, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Rzeszowa, wspólnie promując walory regionu.

13-ta edycja Routes Europe odbywa się w dniach 22-24 kwietnia w hiszpańskim Bilbao. W Kraju Basków spotka się 1 200 delegatów, reprezentujących ponad 100 linii lotniczych, 300 lotnisk i 50 organizacji turystycznych. Jasionka jest jednym z dwóch polskich portów regionalnych, które będą prezentować się na indywidualnym stoisku.

Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: „Konkurencja wśród lotnisk regionalnych z roku na rok jest coraz ostrzejsza, gdyż rosnący popyt na podróże lotnicze nie idzie w parze z dostępnością samolotów na rynku. To sprawia, że mniejsze regionalne porty, takie jak nasz, muszą jeszcze intensywniej zabiegać o nowe połączenia. Własne stoisko przyciąga uwagę potencjalnych partnerów i daje możliwość prowadzenia rozmów w mniej formalnej atmosferze. Cieszę się, że po raz kolejny samorządy województwa i miasta Rzeszowa razem z PROT zaangażowały się w nasze działania, bo tego rodzaju wspólna promocja to powszechny trend w Europie i na świecie.”

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, dodał: „Port lotniczy w Jasionce to okno na świat naszego województwa, dzięki któremu pozyskujemy nowych inwestorów, przyciągamy na Podkarpacie turystów czy też sami docieramy w różne miejsca na świecie. Każde nowe połączenie stanowi kolejny impuls do rozwoju regionu nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale także społecznym. Doskonałym przykładem są uruchamiane wkrótce bezpośrednie loty z Rzeszowa do Nowego Jorku. Skorzystają z nich pasażerowie po obu stronach Atlantyku, jak również przedsiębiorcy regularnie korzystający z lotniczego cargo.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa skomentował: „Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez inwestorów i turystów jest dostępność komunikacyjna miasta. Lotnisko Rzeszów-Jasionka stale powiększa siatkę połączeń, co wydatnie przyczynia się do uatrakcyjnienia oferty gospodarczej i turystycznej Rzeszowa. Jako samorząd zdecydowanie wspieramy rozwój lotniska, a służy temu m.in. wspólna promocja podczas Routes Europe.”